Agencja nieruchomości – pomoc czy kula u nogi?

Related Post

Rynek nieruchomości rozwija się bardzo dynamicznie i stwarza ciekawe szanse zarówno dla nabywców, jak i dla sprzedających. Czy warto jednak korzystać z pomocy pośrednika? Jaką rolę odgrywają współczesne agencje nieruchomości?

Działanie na własną rękę

Całkowita rezygnacja z pomocy pośrednika wiąże się z zupełną samodzielnością. Trzeba zająć się:
– analizą swojej sytuacji rynkowej,
– znalezieniem odpowiednich ofert / nabywców nieruchomości,
– kwestiami prawnymi.

Te wszystkie rzeczy wymagają dużo czasu i sporej porcji cierpliwości. Nie da się przy tym ukryć, że nie każdy człowiek jest na tyle obrotny, by szybko uporać się z trudnościami stającymi na jego drodze. Właśnie dlatego działanie na własną rękę może być mniej lub bardziej efektowne. Aby odnieść sukces, z pewnością warto się do niego gruntownie przygotować i przed podejmowaniem jakichkolwiek decyzji zdobyć wiedzę na temat nieruchomości. To ciekawy sposób rozwoju. A jak będą kształtować się ceny? Dzięki targowaniu się z indywidualnymi graczami na rynku można zdecydowanie więcej ugrać. Ponadto im mniej osób zaangażowanych jest w sprzedaż bądź kupno, tym mniej kosztów pobocznych.

Co robi agencja nieruchomości

Gdyby jednak agencje nie były potrzebne, z pewnością nie zyskałyby takiej popularności. Są idealnym rozwiązaniem dla klientów, którzy chcą zaoszczędzić na swoim czasie i nie zamierzają zbyt głęboko zagłębiać się w temat. Jest tutaj pewne ryzyko, lecz i wiele możliwości. Korzystając z pomocy pośrednika mimo wszystko warto zachować czujność i wiedzieć czego się chce. W ten sposób trudniej dać się oszukać. Agent, który wie, że ma do czynienia ze świadomym klientem, działa bardziej racjonalnie. Nie można też zapomnieć, że agencje mają szerokie sieci kontaktów w branży nieruchomości, co zapewnia im dostęp do unikalnych ofert i nieraz zaskakujące rabaty. W ten sposób można zaoszczędzić na kupnie nieruchomości. Można też ją… Nieco drożej sprzedać. Wszystko zależy od pozycji, z jakiej się startuje i jakie ma się oczekiwania.

Agencja nieruchomości - pomoc czy kula u nogi?

Leave a Comment