Brak funduszy na remont? Skąd je zdobyć

Remont domu, czasem jest koniecznością, ze względu na wszechobecne zużycie, zniszczenie, wyblaknięcie oraz wszystko inne wkoło. Czasem jednak, jest on niezbędny na przykład z powodu zalania przez sąsiadów, awarii rury centralnego ogrzewania, z powodu zniszczenia przez pożar lub … domowe zwierzę. Sam remont w sobie jest problemem, największy problem to jest jednak zdobycie na owy remont stosownych funduszy.

Koszta remontu – jak oszacować

Aby wiedzieć, jakie fundusze na remont są potrzebne, niezbędnym staje się zrobienie prostego, ale jednocześnie bardzo dokładnego kosztorysu. Kosztorys, obejmował będzie:

– materiał, który jest niezbędny do wykonania remontu,

– koszt robocizny, który niestety, musi zostać wyceniony przez specjalistów,

– koszty dodatkowe, takie jak dodatkowy sprzęt, na przykład żyrandol, lub parapet.

Wyceniając koszta i wartość remontu, należy dodatkowo, zadbać o prawidłowe zabezpieczenie pewnych ewentualności. Na przykład, w momencie zalania, często jest tak, że istnieje konieczność dodatkowo wymiany całej instalacji elektrycznej. To generuje dodatkowe, często niezapowiedziane koszty. W takim też wypadku, niezbędne staje się ich poniesienie.

Finansowanie niezapowiedzianego remontu

Remont niezapowiedziany, lub inaczej, nieplanowany, może być kosztowny. Niestety, trzeba te koszta ponieść, bowiem oczekiwanie na przykład na odszkodowanie lub też dodatkowy zwrot kosztów, to kilka a nawet kilkanaście miesięcy. W takim przypadku, konieczne jest sfinansowanie remontu z własnej kieszeni, na przykład w przypadku zalania budynku, wystąpienia pożaru lub innego zdarzenia losowego.

Najlepszym sposobem na finansowanie nagłego remontu jest niestety – kredyt. Ten jednak, bez względu na wysokość, zawsze kosztuje. Natomiast chwilówki na dowód, mogą być udzielane całkowicie za darmo. Całkowicie, ponieważ po oddaniu pieniędzy po 60 dniach, koszt pożyczki jest … zerowy. Jest to niezwykle opłacalne i często, wbrew pozorom lepsze niż bezpośredni kredyt w banku.

Leave a Comment