Charakterystyczne cechy szafek industrialnych

Meble industrialne świetnie wyglądają we wszystkich nowoczesnych wnętrzach. Wystarczy urządzić przestrzeń w minimalistycznym stylu, aby cieszyć się z bardzo dobrego efektu. Czym charakteryzują się szafki industrialne, których nie może zabraknąć w żadnym domu?

Styl industrialny stał się popularny w latach 50. XX wieku. Został wypromowany w Nowym Jorku, gdzie w budynkach, w których wcześniej były fabryki, zaczęli osiadać się artyści poszukujący idealnej przestrzeni do tworzenia, ale i do mieszkania. Stare przestrzenie po fabrykach spełniały ich oczekiwania.

Najważniejsze cechy stylu industrialnego

Podstawą stylu industrialnego jest duża przestrzeń do zaaranżowania. Wysokie okna i równie wysokie pomieszczenia sprzyjają wielu pomysłom. Meble wprowadzane od takich wnętrz pełnią funkcję przedziałków oddzielających jedno pomieszczenie od drugiego. Oczywiście, istotne w stylu industrialnym jest to, aby eksponować to, co do tej pory było skrzętnie zakrywane, a więc beton, cegły oraz mur. To te elementy budują klimat w takim wnętrzu i powodują, że przestrzeń staje się surowa, a jednocześnie bardzo inspirująca.

W przestrzeni industrialnej nie ma miejsca na niepotrzebne elementy. Istotne jest, aby zbudować wnętrze minimalistyczne, bez zbędnych ozdób. Można tutaj również wprowadzić lustra, które jeszcze bardziej powiększą optycznie przestrzeń. Warto stawiać, jeżeli chodzi o dekorację pomieszczenia, na zimne kolory, czyli biele, szarości i beże.

Szafka industrialna – jakie cechy musi posiadać?

Szafka w stylu Loft
Szafka w stylu Loft

Patrząc na meble, które znajdują się na stronie LOFT Decora (np. na szafki industrialne NIGHT FRAME/ http://loftdecora.pl/frame-box/), można zauważyć, że pełno jest w nich artyzmu i wolności. Są to konstrukcje na pozór bardzo swobodne, ale przy tym zwarte. Oznacza to, że choć wydają się dość lekkie, są bardzo stabilne i trwałe. Głównie jest to zasługa połączenia stali z drewnem, co sprawia wrażenie lekkości i pewnej nonszalancji. Na szczęście producenci takich mebli wiedzą o tym, że liczy się trwałość. Dlatego dokładają starań, aby tworzyć regały oraz szafki, które będą w stanie przetrwać w danym domu przez wiele lat.

Mogłoby się wydawać również, że meble industrialne są bardzo proste. Nic bardziej mylnego. Ich konstrukcje są niezwykle wyszukane. Można na przykład wybrać regał w kształcie odwróconej litery V. Wprowadzając go do wnętrza można w znaczny sposób ożywić przestrzeń. Sam regał będzie miał dekoracyjny wymiar. W tym właśnie tkwi moc mebli industrialnych. Z pozoru proste, dekorują wnętrza jak żadne inne meble. W znakomity sposób potrafią wprowadzić do wnętrza ciekawy klimat, którego nie da się uzyskać przy użyciu innych mebli.

Szafka w stylu loft – mebel, który Was zachwyci

Bez dwóch zdań, jeżeli wprowadzisz do swojego wnętrza szafki industrialne, będziesz zaskoczony z efektów, jaki uda się uzyskać. Mogą one pełnić zarówno funkcję użytkową, jak i dekoracyjną. To połączenie jest zawsze najlepsze z możliwych. Meble, które potrafią te cechy łączyć są bardzo pożądane we wnętrzach. Dlatego warto stawiać na szafki industrialne. Uzyskanie z nimi odpowiedniego efektu będzie jak najbardziej możliwe.

Leave a Comment