Jak dobrać kanapę do salonu? Praktyczne porady i inspiracje

Podczas aranżacji wnętrza salonu stajemy przed różnym wyborami odnośnie stylu mebli. Zależy nam na tym, aby wszystko ze sobą pięknie współgrało i żebyśmy dobrze czuli się we własnym domu.

Kanapa w salonie jest elementem niezbędnym, ponieważ to właśnie w tym pomieszczeniu będziemy spędzać największą ilość czasu, a także zapraszać do niego naszych gości. Przed wyborem kanapy do salonu musimy postanowić, czy ma to być dwuosobowa lub trzyosobowa kanapa, fotele, czy może kanapa narożna.

Małe, a duże mieszkanie i nowoczesna aranżacja salonu

Jeśli dysponujemy niewielką ilością miejsca – kanapa narożna będzie idealnym rozwiązaniem. Zaoszczędzimy bardzo dużo miejsca, ponieważ taka kanapa zostaje ustawiona przy ścianie, a ponadto nie zabraknie miejsca do siedzenia, ponieważ na rogówce spokojnie zmieści się kilka osób. Wiele kanap narożnych posiada funkcję spania, co w małych mieszkaniach jest bardzo dużym plusem – możemy nawet połączyć salon z sypialnią – w dzień złożona kanapa narożna będzie pełniła funkcję siedziska, a nocą – spania.

Jeśli nasz salon jest duży i przestrzenny – niewątpliwie mamy większe pole do popisu.

Idealna sofa do salonu o dużej powierzchni to taka dwu lub trzyosobowa, do której można dodać fotele z tej samej serii, a całość będzie wyglądała przytulnie i elegancko. Sofa w salonie, który jest przestrzenny, nie musimy być ustawiona przy ścianie – możemy ustawić ją w każdym dowolnym miejscu. Istotne jest jednak, aby posiadała ona nie tylko ładny przód, ale także tył, który również będzie na widoku. Możemy wybrać sofę z funkcją spania, która okazuje się niezwykle praktyczna, kiedy niespodziewanie ktoś będzie chciał u nas przenocować.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na meble do salonu wybrać same fotele. Jest to szczególnie dobry pomysł, jeśli posiadamy kawalarkę i chcemy mieć w niej miejsce do odpoczynku. Możemy wybrać fotele rozkładane, które idealnie sprawdzą się do odpoczynku po długim i wyczerpującym dniu, ale nie zajmą dużo miejsca. Wystarczy ustawić fotel lub dwa, dodać do niego niewielki stolik kawowy – i mamy miejsce dla siebie i gości.

Aranżacja salonu nie ma ograniczeń. Warto sprawdzić różne style i wybrać odpowiedni dla siebie, z pewnością w decyzji pomoże oferta na stronie meblezagrosze.pl. Dzięki wyborze odpowiednich mebli w równie odpowiednich kolorach – możemy optycznie powiększyć lub zmniejszyć pomieszczenie. Jest to zdecydowanie łatwiejszy sposób na zmianę przestrzeni, niż burzenie lub dostawianie ścian. Odpowiednia aranżacja wnętrza może odmienić bardzo wiele.

Leave a Comment