Drzwi wejściowe do domu

Chcąc tanio i komfortowo ogrzewać mieszkanie, niezbędne jest posiadanie odpowiedniej jego izolacji. Bez odpowiedniego zaizolowania budynku, ogrzewanie wnętrza będzie zdecydowanie droższe i bardziej wymagające. Tym samym, dobra izolacja to nie tylko izolacja dachu czy ścian. To także, bardzo ważna, stolarka okienna i stolarka drzwiowa. Te dwa elementy stolarki, bardzo istotnie współpracują ze sobą. Dobrej jakości okna, dobrej jakości drzwi, szczególnie drzwi wejściowe, pozwalają zaoszczędzić nawet 70% więcej ciepła zimą i zmniejszyć o 70% ilość wpływu ciepła podczas lata. Takie rozwiązanie, gwarantuje prawidłową izolację i to właśnie od okien oraz drzwi powinno się zacząć.

Drzwi wejściowe – tylko wysokiej jakości

Na rynku jest mnóstwo taniej i słabej jakości chińszczyzny, która również opanowała rynek stolarki drzwiowej oraz okiennej. Dla osób, które szukają taniego i dobrego rozwiązania, zakup, tego typu produktów nie jest najlepszym wyborem. Chińskie, lub marnej produkcji drzwi wejściowe, to żadna izolacja. Z pozoru, jest to solidna i zwarta konstrukcja, jednak oszczędność na wypełnieniu, a także odpowiedniej izolacji przy ościeżnicy, powoduje, że drzwi te nie chronią w odpowiednim stopniu przed przenikaniem chłodu.

Tylko wysokiej jakości drzwi wejściowe do domu, mogą zapewnić odpowiednią i właściwą izolację. Dobrej jakości materiały, czyli takie, które gwarantują odpowiednią izolację, właściwe wykonanie, a także precyzja, która jest istotna przy izolacji miejsc pomiędzy skrzydłem i ościeżnicą, zapewniają podwyższony stopień izolacji termicznej.

Drzwi wejściowe – bezpieczeństwo

Skoro o drzwiach wejściowych do domu mowa, to należy również poruszyć aspekt bezpieczeństwa. Jest on o tyle istotny, iż drzwi tego typu muszą być trudne do zniszczenia, wyłamania lub uszkodzenia. Same zamki w drzwiach wejściowych powinny być odpowiednio mocne. Rozumie się przez to wytrzymałość mechanizmu jak i wszystkich elementów mechanicznych zamka. Dodatkowo, drzwi powinny być w takim miejscu odpowiednio wzmacniane. Najczęściej stosuje się wówczas stalowe wzmocnienia w zamkach.

Trwałość drzwi wejściowych jest więc zaraz po izolacji termicznej, kluczowym elementem ich doboru.

Leave a Comment