E-sport: poker w internecie

Polscy wielbiciele pokera nie mają łatwo. Zgodnie z obowiązującą ustawą hazardową praktycznie nie mają możliwości zagrania w tę grę legalnie w sieci. Mogą to zrobić w stacjonarnych punktach, ale tam też możliwość ta jest znacznie ograniczona. E-sport jak na razie nie posiada tej dyscypliny w swojej ofercie. Gdzie i jak więc legalnie zagrać w pokera w Polsce?

Zamieszanie na pokerowym rynku wywołała ustawa hazardowa, która weszła w życie 1 kwietnia 2017 r. Gracze mieli nadzieję, że poprawi się ich sytuacja i będą mogli uprawiać ten sport na szerszą skalę, a wyszło na odwrót – gra w pokera online jest w Polsce zabroniona. Z odsieczą może przyjść e-sport, który jest bardzo zainteresowany współpracą z przedstawicielami tej klasycznej gry hazardowej. Wbrew pozorom – wiele je łączy.

Poker a sport

Poker został uznany za dyscyplinę sportową, a to oznacza, że turnieje pokerowe nie są uprawianiem hazardu a jedynie rozgrywką sportową. Od dwóch lat w Polsce można więc legalnie organizować takie turnieje, ale wyłącznie stacjonarnie. Trzeba przy tym spełnić wiele, bardzo restrykcyjnych wymagań. Spotkania takie muszą odbywać się w zamkniętych miejscach, do których mogą wejść tylko uczestnicy gry. Całość rozgrywek musi też być rejestrowana. Ograniczona jest też pula nagród, która może wynieść… niewiele ponad 2 tys. zł.

Na co dzień gra w pokera jest możliwa w naziemnych kasynach, ale tych jest w całym kraju tylko około 40, więc gracze mają znacznie ograniczony do nich dostęp. Wydawałoby się, że z pomocą przyjdzie internet i e-sport. Tym bardziej, że ustawodawca przewidział taką możliwość. Legalna gra w sieci jednak została ograniczona wyłącznie do jednego organizatora rynku online, a ten… nie posiada w swojej ofercie pokera!

Poker i e-sport

Obecnie w pokera przez internet można zagrać w większości kasyn online. W tych samych miejscach znajdziesz też na przykład automaty Book of Ra na pieniądze. Chociaż jeszcze nie ma oficjalnych powiązań tych dwóch dziedzin, pokera i e-sportu, coraz częściej pojawiają się spekulacje, że niedługo ta klasyczna gra hazardowa pojawi się na turniejach e-sportowych. Łączy je wiele: dobra zabawa, zawodowi gracze, szeroka publika, ale przede wszystkim – naprawdę wielkie pieniądze. Już dziś przedstawiciele tych dwóch dziedzin się wspierają, w tym finansowo. Przyciągają także uwagę największych reklamodawców na świecie i tworzą wspólne kampanie. Poker i e-sport to dziedziny przyszłości, które są uwielbiane przez młodych ludzi. Bardzo prawdopodobne jest więc, że niedługo poker zagości na stałe wśród gier e-sportu.

Leave a Comment