Warszawa czy Kraków – gdzie lepiej kupić mieszkanie?

Warszawa i Kraków rywalizują ze sobą pod wieloma względami. Bardzo zawzięcie walczą też o nowych mieszkańców – a dzieje się to rękami deweloperów, którzy dostarczają na rynek coraz atrakcyjniejsze propozycje mieszkaniowe. Osoba, która staje przed wyborem zamieszkania w jednym z tych miast, bez wątpienia ma twardy orzech do zgryzienia.

Kraków – tu kuszą ekskluzywne mieszkania

Jeśli chodzi o trendy mieszkaniowe panujące w Krakowie, łatwo da się zauważyć, że deweloperzy stawiają na luksusowe nieruchomości. Osiedla ekskluzywnych domów wielorodzinnych pojawiają się nie tylko na przedmieściach, ale także i w popularnych, choć nie do końca jeszcze zagospodarowanych dzielnicach miasta. Jest w czym wybierać, a mieszkania przyciągają dużym metrażem, wygodnym układem, wysokiej jakości wykończeniem. Architektura jest nowoczesna, choć nawiązuje do klasycznych rozwiązań – budynki przypominają domy jednorodzinne, przestrzeń wokół nich jest zielona i estetycznie zaprojektowana, a osiedla są kameralne i ciche. Przykładem realizacji tego trendu mogą być mieszkania na nowych osiedlach  – Apartamenty Waleczna (oferta dewelopera FRONTON) – metraż mieszkań powyżej 70 m2, zabudowa szeregowa, nowoczesne i praktyczne budownictwo, w którym priorytetem jest wygoda i estetyczna satysfakcja mieszkańców. Kraków zdaje się rozwijać właśnie w tym kierunku.

Warszawa – siła aglomeracji

W przypadku Warszawy najważniejszym trendem wydaje się być… rozbudowywanie się aglomeracji. Choć nowe mieszkania powstają także i w samej stolicy, to zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszą się w ostatnich latach propozycje zlokalizowane w sąsiadujących miejscowościach. Przykładem mogą być chociażby Ząbki, gdzie mieszkania od dewelopera rozchodzą się błyskawicznie. Dlaczego? Dlatego, że są znacznie tańsze niż te, które kupić można w samej stolicy. Przykładowo mieszkania od dewelopera w Ząbkach można kupić już za 4900 zł za metr kwadratowy (oferta przy ul. Powstańców 37 dewelopera W.W. INVESTMENT WIŚNIEWSCY), podczas gdy w Warszawie średnie ceny nie schodzą poniżej 7,5 tysiąca zł. Lokalizacja i sprawna komunikacja umożliwiają bezproblemowy dojazd do pracy czy szkoły, więc argumenty przeciwko mieszkaniu pod Warszawą właściwie się wyczerpują.

Każde z tych miast ma wiele do zaoferowania, a podejmując decyzję o zakupie mieszkania bierze się pod uwagę znacznie więcej kwestii – nie tylko propozycje deweloperów. Warto jednak wiedzieć, jakie mają propozycje i w którym kierunku rozwija się miasto – dzięki temu podjęta decyzja z pewnością będzie znacznie bardziej świadoma i trafna. ziej świadoma i trafna.

Leave a Comment