JAK PODNIEŚĆ WARTOŚĆ NIERUCHOMOŚCI

Sprzedając nieruchomość zależy nam, by uzyskana cena była satysfakcjonująca. Jeśli zastosujemy podanej niżej zasady wartość nieruchomości wzrośnie, a w oczach klientów będzie znacznie bardziej atrakcyjna.

1. PORZĄDNE SPRZĄTANIE

Czyste mieszkanie to absolutny priorytet. Należy zatem zakasać rękawy lub jeśli dysponujemy środkami wynająć profesjonalną ekipę sprzątającą. Tłuszcz na okapie czy pajęczyny w kącie mogą odstraszyć potencjalnego klienta. Nie każdy bowiem ma tyle wyobraźni, by okryć ukryty pod brudem potencjał naszego lokalu. Szczególny nacisk połóżmy na czystość kuchni i łazienki.

2. DROBNE NAPRAWY

Mieszkanie powinno sprawiać wrażenie idealnego do natychmiastowego wprowadzenia. Zadbajmy o poprawienie odklejających się listew przypodłogowych, czy chociażby wymianę przepalonych żarówek. Skrzypiące drzwi balkonowe dają wrażenie starości. W ciemniejsze zakątki warto dostawić lampę stojącą, by doświetlić pomieszczenie. Jeśli sprzedajemy dom z ogrodem zadbajmy o skoszenie trawnika i usunięcie chwastów. Nieruchomość musi wyglądać na zadbaną.

3. MALOWANIE

Najlepiej jeśli mieszkanie będzie świeżo pomalowane. Zastosujmy jasne neutralne barwy, by trafić w gust jak największej ilości oglądających. Krzykliwe i ciemne kolory mogą optycznie zmniejszyć pomieszczenia, Sufit koniecznie pomalujmy na biało, by pomieszczenie wydawało się wyższe i bardziej przestronne. Jeśli kompleksowe malowanie wydaje się zbyt drogie spróbujmy z gruntownym myciem ścian, ale tylko wtedy, gdy wiemy, że użyta wcześniej farba nadaje się do szorowania.

4. WRAŻENIA ZMYSŁOWE

Przyjemny zapach zawsze wprawia nas w dobry nastrój. Jeśli więc uporamy się z gruntownym usunięciem kurzu i brudu, odświeżymy ściany malowaniem i wyczyścimy meble tapicerowane i dywany, pozostaje nam zadbać o pierwsze wrażenia zmysłowe potencjalnego klienta. Może to być zapach świeżych owoców, czy ciasta. Niektórzy inwestorzy preferują zapach świeżo zmielonej kawy. Warto zadbać o zieleń i odpowiednio wcześniej posiać na balkonie pięknie kwitnącą nasturcję czy groszek pachnący.

Leave a Comment