Okna, drzwi i dodatki

Okna, drzwi i ogólnie stolarka okienno-drzwiowa to najbardziej wymagające i jednocześnie najbardziej podatne elementy wyposażenia zewnętrznych ścian budynku. To właśnie przez okna, przez drzwi oraz w tego typu miejscach, do wnętrza dostaje się najwięcej gorącego i zimnego powietrza, a na zewnątrz wydostaje się największa ilość ciepła zimą i chłodu latem. Tym samym, zarówno okna jak i drzwi powinny być dobrej jakości, być montowane zgodnie z technologią oraz sztuką budowlaną, a także warto wyposażyć je w pewne akcesoria. Szczególnie okna, zyskują bardzo dużo dzięki takim dodatkom jak markizy czy też rolety.

Markiza – czym jest i w czym pomaga

Markizy są pewnego rodzaju rodzaj rolety, który spełnia wiele, zróżnicowanych ról i pozwala na zachowanie pewnych prawidłowości. Markizy, są bardzo popularne szczególnie w oknach dachowych, gdzie posiadają możliwości:

– redukcji ciepła podczas lata oraz zimna podczas zimy. Dobrej jakości markizy dachowe redukują te wartości nawet o 76%,

– markiza wysokiej jakości, pozwala zatrzymać ciepło, a jednocześnie przepuszcza światło, co zapewnia wysokie nasłonecznienie pomieszczenia,

– przez markizy można swobodnie wyglądać,

– markizy są praktycznie niewidoczne po zwinięciu, to ich niewątpliwa przewaga nad roletami, bowiem montaż, pozwala na ich pełne schowanie.

Markiza do okna dachowego, mogą być markizami zewnętrznymi oraz wewnętrznymi. Te zewnętrzne, zdecydowanie lepiej redukują ciepło wpadające do wnętrza. Zatrzymują je jeszcze zanim zetknie się ono z szybą i tym samym zatrzymują poza budynkiem.

Dlaczego do okien dachowych

Okna dachowe są najbardziej narażone na działanie promieni słonecznych. To sprawia, że markizy dachowe, stają się niezbędnym elementem wyposażenia okna dachowego, które znajduje się w mocno nasłonecznionym miejscu. Poddasze, podczas upalnych, letnich dni, może nagrzewać się do bardzo wysokich temperatur, a to może powodować bardzo wysoki dyskomfort. Tym samym, markizy na oknach dachowych lub specjalne rolety stają się niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania.

Leave a Comment