Zakładasz nowy ogród? Zobacz, jakich mebli nie może w nim zabraknąć

Każdy właściciel ogrodu wie, z jak dużym komfortem i przyjemnością wiąże się jego posiadanie. Osoby, przed którymi stoi wyzwanie urządzenia nowego ogrodu, powinny pomyśleć o niezbędnych meblach, na których będzie można usiąść i napić się popołudniowej kawy lub wspólnie z rodziną zjeść obiad.

Nowoczesne meble ogrodowe – udane połączenie naturalnego drewna i aluminium

Zakupując meble do ogrodu, które mają przetrwać w nienagannym stanie wiele sezonów, warto poszukać czegoś solidnego i dobrego pod względem jakościowym. Świetnym rozwiązaniem może być nabycie mebli produkcji włoskiej, które cechuje nie tylko najlepsza światowa stylistyka, lecz również zastosowanie wytrzymałych materiałów. Odporność na warunki pogodowe to jeden z kluczowych czynników, który rozsądny kupujący powinien wziąć pod uwagę. Nowoczesne meble ogrodowe wykonuje się zazwyczaj z aluminiowej ramy, takich samych nóżek i siedziska stworzonego na bazie tworzyw sztucznych. Czasami, zamiast tworzywa sztucznego, w postaci siedziska czy blatu stołu pojawia się naturalne drewno. Wprowadza ono ciepłą, domową atmosferę i świetnie koresponduje z donicami i roślinami w ogrodzie. Zdecydowanie warto sięgać po tego typu zestawy.

Na zadaszonych tarasach i w ogrodach zimowych dość często pojawiają się również meble wykonane w całości z drewna. Ich impregnacja pozwala na stosowanie ich na półodkrytych przestrzeniach.

Jakie meble warto zastosować w małych ogródkach i na wąskich balkonach?

Szczególnie w zatłoczonych miastach przestrzeń stanowi dobro deficytowe. Ciasne balkony i niewielkie ogródki nie zawsze pozwalają na postawienie w nich okazałego kompletu wypoczynkowego czy sofy tapicerowanej. Na szczęście, wcale nie musimy rezygnować z wygody, jaką nam dają nowoczesne meble. Zamiast dużych sof, w przydomowych ogrodach i na niewielkich balkonach świetnie sprawdzają się składane fotele i krzesła, które zajmują niedużo przestrzeni, pełnią za to dobrze funkcje użytkowe. Z tego samego powodu dobrym rozwiązaniem mogą być również stoły z rozsuwanym blatem, które można powiększyć dopiero wówczas, gdy zajdzie rzeczywiście taka potrzeba. Na nieduże przestrzenie wybierajmy meble utrzymane w kolorze bieli, szarości i beżu, a więc w jasnych tonacjach po to, aby optycznie nie zmniejszać jeszcze niewielkiego metrażu, jaki mamy do dyspozycji.

 

Meble włoskich producentów takich jak NARDI, RD ITALIA, VERMOBIL, PEDRALI można kupić w sklepie internetowym pod tym linkiem https://dominova.com.pl/meble-ogrodowe.

Leave a Comment