Myjnia podwozia – czy warto korzystać?

Zwykle pamiętamy, aby po zimie dokładnie odkurzyć i umyć samochód. Sęk w tym, że skupiamy się głównie na względach estetycznych i zapominamy o podwoziu, które jest nie mniej ważne niż nadwozie. Tymczasem, by uniknąć nagłych usterek i drogich napraw trzeba zadbać też o to, co pod autem. Dowiedz się dlaczego warto skorzystać z usług myjni podwozia.

Na podwoziu gromadzi się brud, błoto, sól, a także chemia z ulic. Przez warstwę zanieczyszczeń trudno jest dostrzec usterki, które często pojawiają w trakcie i po zimie. Myjnie podwozia nie cieszą się popularnością, choć to właśnie dzięki nim możemy zaoszczędzić na drogich naprawach, a także uchronić się przed niespodziewanymi awariami samochodu.

1. Dlaczego warto skorzystać z usług myjni podwozia?

2. Myjnia podwozia – kiedy warto skorzystać?

 

1. Dlaczego warto skorzystać z myjni podwozia?

Mycie podwozia powinno stanowić  ważny punkt na naszej liście czynności pielęgnacyjnych. Nie jest to kosztowna usługa, a może uchronić nasze auto przed niekorzystnym wpływem zanieczyszczeń z ulicy. Brud, sól, a także liczne chemikalia, które mieszają się z błotem i trafiają na nasz pojazd, wnikają w szczeliny i mogą prowadzić do korozji i niszczenia podwozia. Piętrząca się warstwa brudu skutecznie ukrywa wszelkie uszkodzenia, które w konsekwencji mogą prowadzić do groźnych usterek lub awarii.

Niejednokrotnie zdarza się tak, że nagromadzona warstwa błota i gliny, zwłaszcza jeśli mowa o samochodach budowlanych, prowadzi do groźnych wypadków. Brud może się bowiem przyczynić do niewłaściwego funkcjonowania układu kierowniczego, a także hamulców. Dlatego dla bezpieczeństwa własnego oraz pasażerów warto, zwłaszcza w okresie zimowym, korzystać z usług myjni podwozia.

2. Myjnia podwozia – kiedy warto skorzystać?

Z usług myjni podwozia warto korzystać zimą, kiedy to zanieczyszczeń na drogach jest znacznie więcej niż podczas pozostałych pór roku. Oczyszczanie powinno być wykonywane także wiosną, tuż po sezonie zimowym, a także przed przeglądem czy pracami konserwacyjnymi. Dzięki temu, mechanik samochodowy będzie mógł dokonać dokładnej analizy podwozia i ocenić, czy nie zostało ono czasem uszkodzone.

Warto również pamiętać, że zimą, podwozie oraz cały samochód należy myć w ciepłej lub gorącej wodzie. Jest to o tyle istotne, że w przypadku użycia zimnej wody przy niskiej temperaturze na dworze, elementy auta szybko pokryją się warstwą lodu, co utrudni nam wejście do pojazdu. Ważne jest też to, aby odpowiednio zabezpieczyć zamki – tak, aby podczas mycia nie dostała się do nich woda, która mogłaby doprowadzić do ich zamarznięcia. Na koniec dobrze jest użyć odmrażacza i spryskać nim zamki.

Leave a Comment