Na co zwrócić uwagę kupując nowe mieszkanie?

Na co zwrócić uwagę kupując nowe mieszkanie?

Kupno nowego mieszkania to bardzo poważna decyzja, która wiąże się z dużymi wydatkami finansowymi. Podpowiadamy zatem na co zwrócić uwagę decydując się na nieruchomość od dewelopera.

Oszacowanie zasobów finansowych

Każda osoba, która ma w planach kupno nowego mieszkania powinna zwrócić uwagę na aspekt finansowy. Należy oszacować przedział cenowy zawierający maksymalną kwotę za jaką można kupić mieszkanie (to zawęzi też obszar poszukiwań). Trzeba podkreślić, że nieruchomości od dewelopera są sprzedawane bez mebli, pralki, kuchenki, lodówki itp. Trzeba zatem wziąć pod uwagę nie tylko kwotę za daną nieruchomość, ale także podatek, koszty zakupu niezbędnego wyposażenia oraz urządzenia nowego mieszkania.

Lokalizacja

Maksymalna kwota – jaką możecie wydać – pomoże Wam szybciej znaleźć mieszkanie, ponieważ będziecie szukać tylko wśród odpowiednich ofert pod kątem finansowym. W dalszej kolejności należy zwrócić również uwagę na lokalizację. Jeśli jesteście osobami spokojnymi, to lepiej wybrać jest mieszkanie na obrzeżach. Większość osób woli jednak mieszkać bliżej centrum. Wszystko dlatego, że łatwiej i szybciej można dostać się do różnych sklepów, szkół czy przedszkoli itp. Wybierając lokalizację należy zwrócić uwagę także na miejsce swojej pracy, aby nie jeździć codziennie z jednego końca miasta na drugi.

Bardzo dużo osób przed zakupem nowej nieruchomości odwiedza ludzi, którzy już mieszkają w danym bloku. Wszystko po to, aby spytać się ich o plusy i minusów życia w konkretnej lokalizacji. Często bowiem agencje nieruchomości ukrywają wady danych miejsc, którymi mogą być na przykład bardzo hałaśliwi sąsiedzi itp.

Deweloper

Kupno nowego mieszkania od dewelopera to zawsze pewne ryzyko. Można jednak zminimalizować ten czynnik. Należy sprawdzić danego dewelopera. Jak? Można zobaczyć jak wyglądały jego poprzednie inwestycje. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby popytać się mieszkańców tych nieruchomości, jak się im po prostu żyje w danym mieszkaniu i czy są zadowoleni z poczynionej inwestycji. Ponadto każdy przyszły właściciel powinien sprawdzić księgi wieczyste domu, który znajduje się w orbicie jego zainteresowań.

Na co zwrócić uwagę kupując nowe mieszkanie?

Leave a Comment