Na swoim

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu ani zakup mieszkania, ani tym bardziej jego wynajem czy sprzedaż nie były tak łatwe i popularne jak teraz. Zazwyczaj, jak ktoś otrzymywał własne M, to po prostu mieszkał w nim i do szczęścia nie potrzebował niczego więcej. Gospodarka wolnorynkowa otworzyła szereg możliwości także w zakresie nieruchomości i warto zauważyć, że jest to jedna z najprężniej rozwijających się działalności. Poza tym możliwość wykupienia mieszkania od spółdzielni czy też gminy oraz oferty kredytów hipotecznych sprawiły, że coraz więcej ludzi polepsza sobie standardy życia lub też dopasowuje je do aktualnego stanu rodziny. Coraz mniej ludzi boi się zmiany lokalizacji, a nawet emigracja zarobkowa do innego miasta przestała się również wiązać z problemami mieszkaniowymi. Poza tym rynek i deweloperski i wtórny związany z obrotem nieruchomościami po prostu kwitnie, a ilość ogłoszeń aż zachęca do poszukiwań.

Zakup własnego M – nic prostszego

Zarówno ilość ofert na rynku, jak i ich różnorodność oraz przychylność banków, czy specjalne rządowe programy wspierające zakup mieszkania przez młode rodziny sprawiają, że ruch w sektorze jest naprawdę spory. Poza tym i studenci, i młodzi ludzie bardzo często decydują się na wynajęcie własnego M. W tym natłoku informacji warto zachować jednak rozsądek i zdać się na profesjonalne biuro nieruchomości. Toruń i inne większe oraz akademickie miasta mają w ofercie setki sprawdzonych i atrakcyjnych ofert. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego powinniście skorzystać z oferty pośrednika a nie załatwiać sprawę kupna czy wynajmu mieszkania na własną rękę, przeanalizujcie, ile macie czasu na zajmowanie się szukaniem ofert oraz jak duża jest wasza znajomość prawa i możliwości sprawdzenia faktycznego stanu nieruchomości.

Przezorny i sprawdzony

 

Umowa z pośrednikiem pozwala nam w dużej mierze na niego scedować wszelkie formalności i negocjacje oraz aspekty transakcji. Co najważniejsze, nasz agent sprawdzi dokładnie stan prawny nieruchomości zarówno tej, która sprzedajemy, jak i tej, którą chcemy kupić. Poza tym oceni stan faktyczny budynku, mieszkania i wyposażenia, nie bazując tylko i wyłącznie na zdjęciach oraz opiniach właścicieli. Warto współpracować z takim profesjonalistą, ponieważ może się okazać, że nasze zaangażowane nie pozwala spojrzeć na mieszkanie krytycznie i praktycznie. Poza tym to pośrednik zajmuje się ogłoszeniem w mediach, umawianiem spotkań i to on prezentuje mieszkanie. To jego zadaniem jest trafić do jak największej ilości odbiorców i oczywiście sfinalizować transakcję.

Leave a Comment