O czym pamiętać wybierając bramę garażową?

Brama garażowa to bardzo ważny element każdego domu i oczywiście garażu. Na rynku znajdziemy różne modele bram, ale właśnie powstaje pytanie: jak wybrać najlepszą, taką, która faktycznie spełni swoją najważniejszą rolę, czyli będzie solidna, funkcjonalna oraz gwarantująca, że żaden złodziej jej nie sforsuje?

Popularne modele uchylne

Bramy uchylne, które określane są też jako płytowe, to obecnie najpopularniejsze bramy. Jednak jeśli chcemy w nią zainwestować, pamiętajmy, że przed garażem powinno być wygospodarowanego trochę miejsca, żeby można było swobodnie ją otwierać. Jeśli więc mamy niewielki podjazd, to wybranie tej bramy nie będzie dobrym pomysłem.

To może segmentowe?

Inny rodzaj – modele segmentowe dostępne są jako górne i boczne. Te bramy – w przeciwieństwie do uchylnych – podczas otwierania nie zajmują przestrzeni przed garażem. Jeśli więc mamy krótki podjazd, to warto pomyśleć o tym rodzaju. To też dobra opcja w garażach wychodzących bezpośrednio na ulicę. Są bardzo szczelne, na pewno bardziej niż uchylne, stąd też dobrym pomysłem jest montaż w garażach ogrzewanych.

Solidne, czyli rolowane

Następny typ – rolowane, jakie są też nazywane żaluzjowymi, działają jak roleta okienna i jednocześnie zajmują najmniej miejsca. Trzeba przyznać, że mają dość dużo zwolenników, bo są bardzo wygodne w eksploatacji. Niestety, nie wszyscy producenci mają je w swojej ofercie, więc nie zawsze jest możliwość, aby takie wybrać. Na szczęście są sklepy, gdzie zawsze są w ofercie, na przykład znajdziemy je pod adresem https://oknarolety.com/bramy. Takie modele bram najczęściej kupuje się od razu z napędem elektrycznym.

Dziś już mało popularna – brama rozwieralna

Można też zastanowić się nad kupnem bramy rozwieralnej, czyli otwieranej na boki. Jak nietrudno zgadnąć, to najstarszy typ, który w ofercie wielu producentów pojawia się już dość rzadko. Oczywiście można jeszcze taką dostać, ale na pewno to nie produkt, który jest aktualnie “na topie”. Mimo to ma swoich zwolenników, a jak naprawdę taką chcemy i nie możemy nigdzie jej kupić, to dobrą opcje jest jej zamówienie w warsztacie rzemieślniczym. Pamiętajmy jednak o wadach, to znaczy otwieranie skrzydeł wymaga zawsze sporo miejsca, no i nie zawsze jest możliwe, by zamontować napęd elektryczny.

Mając takie opcje do wyboru łatwiej się na coś zdecydować. Musimy pomyśleć, jaka brama będzie dla nas najlepsza, sprawdzić wszystkie zalety i wady, zobaczyć jak prezentują się ceny i jaka jest ich dostępność. Po głębszym namyśle łatwiej nam będzie dopasować właśnie taki typ, który będzie idealny dla naszych potrzeb.

Leave a Comment