Obsługa techniczna obiektów

W dzisiejszych czasach inteligentne systemy zarządzania budynkiem, nowatorskie rozwiązania techniczne, oraz specjalistyczne i wydajne urządzenia, stają się standardowym elementem niemal każdej nieruchomości. Jednocześnie, znacząco zwiększa się komfort użytkowania obiektów oraz istotnie maleją koszty eksploatacyjne. Aby jednak zachować taki kierunek rozwoju, konieczna jest praca wyspecjalizowanych i doświadczonych serwisów technicznych, które przejmują nie tylko zadania monitorujące określone systemy, ale również przeprowadzą konserwację, modyfikację, lub szybką interwencję związaną z naprawą.

ETSerwis Gdańsk: Obsługa Techniczna Obiektów, to oferta firmy z Trójmiasta oparta na wiedzy oraz znakomitym zespole inżynierów, którzy są w stanie zagwarantować kompleksową obsługę techniczną dla bardzo szerokiej gamy typów obiektów budowlanych. Nie jest istotne czy są to wspólnoty mieszkaniowe, centra handlowo — usługowe, biurowce lub obiekty użyteczności publicznej, zawsze możemy liczyć na doskonale skrojoną do potrzeb i wymagań klientów — obsługę.

Obsługa techniczna obiektów to bardzo odpowiedzialna i wymagająca branża. ETSerwis doskonale zdając sobie z tego sprawę, zatrudnia fachowców o różnych specjalnościach, a wśród nich znajdziemy elektryków, automatyków, mechaników, oraz specjalistów od klimatyzacji i systemów utrzymania ruchu. Głównym założeniem firmy jest całkowite przejęcie odpowiedzialności technicznej, zgodnie z przyjętymi założeniami Polskich Norm, danych producenta, oraz obowiązującego prawa i przepisów BHP.

Do podstawowych zadań pracowników serwisów technicznych, można więc zaliczyć:

  • Dbanie o interesy właściciela nieruchomości.

  • Natychmiastowa reakcja na powstałe awarie

  • Realizacja bieżącej obsługi technicznej, czyli inspekcje, konserwacje, oraz kontrola i pomiary instalacji i systemów.

  • Dyspozycyjność 24/7.

  • W przypadku obiektów komercyjnych, współpraca z najemcami.

  • Raportowania prac.

To jednak nie wszystko, co oferuje ETSerwis. Dzięki doświadczeniu oraz wiedzy praktycznej firma zapewnia wsparcie w zakresie wykrywania i rozpoznawania nowym możliwości optymalizacji kosztów. Jest to szczególnie istotne w przypadku obiektów komercyjnych, gdzie oszczędzanie musi iść w parze z wysoką jakością obsługi, a utrzymanie wartości nieruchomości i przedłużanie jej użyteczności — to cele nadrzędne. To samo dotyczy również nieruchomości mieszkalnych, gdzie niezwykle ważne jest dbanie o nienaganny stan techniczny obiektów, w tym systemów bezpieczeństwa i natychmiastowe usuwanie awarii.

ETSerwis oprócz spełniania powyższych zadań, nieustannie analizuje potrzeby użytkowników, tak aby dostarczyć najlepszych rozwiązań, również w zakresie modernizacji i reorganizacji. Współpracując z firmą ETSerwis będziemy korzystać z wartości dodanej, jaką jest niewątpliwie doradztwo techniczne, również na etapie projektowym i wykonawczym, a w przypadku zgody właściciela na prace dodatkowe dla najemców – udział w zyskach. To, co szczególnie wyróżnia firmę od innych występujących na rynku — to elastyczność. Dzięki temu niezależnie od sytuacji i okoliczności, klient zawsze może zmienić zakres lub warunki umowy. Taka sytuacja może wystąpić na przykład w momencie sprzedaży budynku, wymiany instalacji lub pojawienia się nowych urządzeń.

Podsumowując korzyści płynące ze współpracy z dobrą i doświadczoną firmą świadczącą usługi z zakresu obsługi technicznej budynków, należy przede wszystkim wymienić przejrzystość kosztów oraz znaczące ich obniżenie wynikających z napraw i godzin nadliczbowych, zgodna z prawem konserwacja instalacji i urządzeń, planowanie działań opartych na harmonogramie, błyskawiczna interwencja w przypadku awarii, oraz doradztwo techniczne świadczone przez wykwalifikowaną kadrę.

Oczywiście korzyści z takiego rozwiązania, jest znacznie więcej, dlatego zawsze warto umówić się na niezobowiązujące spotkanie, gdzie oprócz szczegółowo omówionej oferty, będzie można również zapoznać się z referencjami firmy i różnymi możliwościami współpracy.

Leave a Comment