Okno balkonowe

W dzisiejszych czasach budując dom stawiamy przede wszystkim na nowoczesność, elegancję, praktyczność oraz wygodę. Najbardziej reprezentacyjnym miejscem w nowym domu jest salon. To w nim przyjmujemy gości oraz organizujemy przyjęcia,  a także spędzamy dużo czasu przed telewizorem albo kominkiem, dlatego bardzo ważne jest aby było tam dużo światła dziennego. Ważne jest, żeby zatem w salonie postarać się umieścic okna balkonowe. Okno to jest jednym z najbardziej okazałych okien w naszym domu. Istotne jest zatem, aby prezentowało się znakomicie, gdyż posiada wiele bardzo ważnych funkcji jak chociażby wyjście na taras, balkon, ogródek, a także wpuszcza dużą ilość światła do środka pomieszczenia. 

Automatyzacja okien balkonowych

Okno balkonowe stwarza wrażenie otwartej przestrzeni, a co za tym idzie optycznie powiększa pomieszczenie. Bardzo fajnym rozwiązaniem w tym oknie jest zastosowanie systemu przesuwnego, ponieważ oszczędza dużą ilość miejsca w pomieszczeniu i podczas otwierania nie zajmuje przestrzeni wnętrza, ponieważ skrzydło drzwi względem drugiego przesuwa się równolegle.  Dla osób ceniących komfort i wygodę proponuję zastosowanie zautomatyzowanego systemu otwierania okna. Jest to w zupełności bezpieczne udoskonalenie, ponieważ w razie braku prądu jest możliwość obsługi manualnej. Także w automatycznym systemem otwierania okna jest możliwość automatycznego rozszczelnienia okna. Ważne jest także, aby okno balkonowe było zadbane, czyste oraz ładnie przystrojone. Należy jednak pamiętać, żeby wybrać taką dekorację, aby okno było jednak funkcjonalne.

Dekoracja okna balkonowego

Zasłona czy firana nie może przeszkadzać w użytkowaniu balkonu. Także jeśli okno znajduje się naprzeciwko okna sąsiada w niedużej odległości to warto wybrać firanę z grubszego materiału, która jest mało prześwitująca. Jeśli natomiast nie musimy się martwić, że ktoś będzie nas podglądać to warto wybrać lekkie i zwiewne firany, ponieważ wpuszczają dużo światła, pasują praktycznie do każdego salonu oraz pięknie wyglądają.  Również firany, które są podwieszone  na bokach sprawdzą się tutaj idealnie. Dla osób, które jednak nie lubią firan idealnym rozwiązaniem będą żaluzje albo rolety, które przylegają bezpośrednio do szyby. Z kolei osobom, które nie wyobrażają sobie okna bez zasłon polecam bardzo modne w ostatnim czasie zasłony w figury geometryczne czy też w kwiaty, które dodatkowo ożywią pomieszczenie. Natomiast osobom lubiącym stonowaną kolorystykę polecam zasłony w pastelowych kolorach. Istotne jest też aby w pobliżu okna nie stawiać donic z dużymi kwiatami oraz mebli, ponieważ zmniejszą one dopływ światła dziennego.

Leave a Comment