Poznajcie 7 najważniejszych trendów w dekorowaniu łazienek w 2018 roku

Trendy w wyposażeniu wnętrza zmieniają się z każdym rokiem. Warto być na bieżąco i swobodnie modyfikować swoją domową przestrzeń. Zobaczcie, jakie dodatki będą cieszyć się dużym powodzeniem, jeśli chodzi o akcenty w nowoczesnej łazience.

Trend pierwszy: styl vintage

W 2018 roku odchodzimy od pastelowych barw na rzecz intensywnych kolorów. W łazienkach pojawią się odcienie dojrzałej zieleni, turkusu i miodowej żółci. Styl vintage będzie przejawiać się nie tylko w tych kolorach, ale również w geometrycznym wzornictwie, a także w urządzeniach sanitarnych o specyficznym stylu. W łazienkach będą pojawiać się umywalki i wanny wolnostojące. Najmodniejsze szafki z umywalkami można znaleźć m.in. na stronie internetowej https://strefalazienek.pl/197-szafki-z-umywalka.


Trend drugi: dotyk złota

Dodatki w kolorze złota, na przykład w postaci złotych kranów czy delikatnych ramek na obrazy, będą tworzyć niesamowity klimat i ocieplać łazienkową przestrzeń. Będą również przełamywać chłód ceramicznych płytek. Nie tylko złoto, ale także miedź i mosiądz, będą dopełniać modnych aranżacji w 2018 roku.

Trend trzeci: botaniczne akcenty

Ciepły domowy klimat do łazienki wprowadza również akcent botaniczny. Można go osiągnąć poprzez bujną roślinność stawianą w łazienkach, ale też w postaci wydruków zawieszonych na ścianie. W łazienkach bardzo dobrze sprawdzają się rośliny lubiące ciepłe i parne pomieszczenia, na przykład draceny.

Trend czwarty: grafika

W łazienkach urządzonych zgodnie z trendami 2018 roku pojawia się również modna grafika. Projektanci sięgają po marokańskie płytki ceramiczne i geometrię. Wielokolorowe płytki ceramiczne przenikają się z tymi zupełnie białymi.

Trend piąty: beton architektoniczny

Absolutnym hitem dekoratorskim 2018 roku będzie beton architektoniczny. Wspaniale dopełnia on ścian, gdy jest zestawiany z białymi płytkami i blatami w kolorze naturalnego drewna.

Trend szósty: granat w łazience

W nowoczesnych łazienkach biel będzie dopełniona akcentami w odcieniu granatu. Kolor może przewijać się na płytkach ceramicznych, ale również w ręcznikach. Ten piękny głęboki kolor będzie można wydobyć za sprawą odpowiedniego oświetlenia.

Trend siódmy: zwrot w stronę nowoczesnych technologii

Projektanci wnętrz już zapowiedzieli, że w 2018 roku w łazienkach będą pojawiać się deszczownice, wanny z hydromasażem i nowoczesne sprzęty, m.in. telewizory czy radia. Innowacyjne systemy mają służyć człowiekowi w odprężeniu i relaksie po dniu pełnym pracy.

Leave a Comment