Radio zawsze pod ręką

Najprawdopodobniej w każdym domu jest radio i najprawdopodobniej jest ono jednym z ważniejszych urządzeń. I choć zmieniło się przez lata to jednak i muzyka, i wiadomości, i ciekawe audycje niezmiennie przyciągają ludzi. Producenci oferują i nowoczesne modele, i te stylizowane na rodem z poprzedniej epoki. Do wyboru mamy radia cyfrowe, radia analogowe, radia do zabudowy – radia sufitowe oraz inne, nowoczesne urządzenia typu boombox. W zależności od pomieszczenia sprzęt powinien również spełniać określone parametry. Najbardziej wyśrubowane będą oczywiście w łazience i kuchni, ponieważ są to pomieszczenia o podwyższonym poziomie wilgotności.

Kuchnia – idealne miejsce

Radio kuchenne w wielu domach to tradycja spędzania poranków przy kawie i dobrej muzyce, a wieczorów na rozmowach i słuchaniu audycji. Lokalne wiadomości pozwalają również być na bieżąco z tym, co się dzieje w mieście i co ważne dla kierowców na przykład z pogodą czy też korkami. Przede wszystkim radio w kuchni umila czas przy posiłkach i gotowaniu i warto zadbać, by było odpowiedniej jakości oraz by jakość dźwięku była jak najlepsza. Możemy wybierać spośród modeli wolnostojących, podwieszanych i tych w zabudowie. Warto zwrócić uwagę, aby radio miało duży wyświetlacz LCD, na którym widoczna będzie data i czas. Sprawdzą się tu dodatkowe funkcje takie jak alarm czy też timer szczególnie przy gotowaniu. Warto wybrać również urządzenie z pilotem, ponieważ bardzo to ułatwia obsługę sprzętu, szczególnie gdy mamy zajęte ręce.

Zabudować sprzęt

Minimalistyczne trendy koncentrują się na tym, by jak najmniej osadów czy akcesoriów pozostawało na zewnątrz. Dlatego w takich stylizacjach coraz częściej sięga się po radio w zabudowie http://eissound.pl/12-kb-sound/, które nie tylko świetnie wygląda, ale również jest źródłem świetnej jakości dźwięku. Poza tym głośniki i cała instalacja umieszczone w ścianach i suficie jest oszczędnością miejsca. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się również w łazience, ale i w innych pomieszczeniach. Jedynym ograniczeniem jest to, że o takiej instalacji powinniśmy pomyśleć na etapie budowy lub remontu. Na zewnątrz będziemy widzieć tylko zewnętrze elementy głośników przypominające halogeny oraz nowoczesny panel sterowania, który oprócz radia może mieć również inne funkcje. Bez problemu można go zintegrować na przykład z czujnikiem ruchu czy też włącznikiem światła i na przykład smartfonem. To ciekawe rozwiązanie do mniejszych i większych wnętrz.

Leave a Comment