Sprzedaż działki rekreacyjnej, jak się do niej przygotować?

Szykujesz się do sprzedaży działki rekreacyjnej i zastanawia Cię jak sprawnie przejść przez ten proces? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, który w trzech krokach objaśni najważniejsze elementy zyskownej sprzedaży.

1. Analiza sytuacji

Tak naprawdę każdą ważniejszą transakcję rozpoczyna się od analizy. Co trzeba przemyśleć? Między innymi widełki cenowe, w których zamknęliśmy wartość działki. Wycena zawsze da mniej lub bardziej konkretną kwotę, jednak warto przewidzieć ewentualne pole manewru do targowania się z nabywcą. Jednocześnie konieczne jest przyjrzenie się konkurencji i temu, co oferuje. Następną kwestią będzie poznanie grup docelowych. Kto może być zainteresowany nabyciem działki, jakie może mieć cechy, gdzie go szukać? Warto zapisać sobie wnioski z powyższych analiz, ponieważ konkretnie wiążą się one z kolejnymi działaniami.

2. Kwestie wizerunkowe i ogłoszenia

Sprzedaż działki wiąże się z wystawieniem ogłoszeń. Tutaj przydadzą się wspomniane wyżej grupy docelowe. Choć najpowszechniejszym źródłem kontaktu z klientem jest Internet – przydatne mogą okazać się też inne kanały komunikacyjne, na przykład… Lokalne gazety. Mogą bardziej trafić do starszych osób szukających miejsca do odpoczynku na emeryturze. Ogłaszaj się tam, gdzie znajdują się potencjalni nabywcy. Naturalnie musisz też zadbać o wygląd ogłoszenia, opis i zdjęcia charakteryzujące działkę. Powinny być jak najbardziej atrakcyjne. Dobre zdjęcie robi cuda! Nie można jednak mijać się z prawdą i obiecywać czegoś, co faktycznie nie istnieje.

3. Kontakt z klientem

Znaczącą fazą sprzedaży działki będzie kontakt z klientem. Jakie cechy się przydadzą?
– sympatia i kultura,
– umiejętność osiągania kompromisów,
– asertywność.

Klienci bywają różni, lecz każdego należy traktować z szacunkiem. Nie warto też oceniać powierzchownie, bo nawet jeśli ktoś na pierwszy rzut oka nie wydaje się dobrym nabywcą, może zmienić Twoje zdanie w trakcie rozmowy. Jeśli kontakty z klientami Cie przerastają, zawsze możesz skorzystać z pomocy pośrednika.

Sprzedaż działki rekreacyjnej, jak się do niej przygotować?

Leave a Comment