Skąd wziąć sprzęt do budowy domu?

Dom pozostaje w kręgu mniejszych lub większych marzeń wielu Polaków. Są tacy, którzy stawiają wszystko na jedną kartę, biorą wysokie kredyty i budują. Są też tacy, którzy na budowie stracili wszystkie oszczędności i zdrowie. I choć mieszkanie na własnej posesji może być wielką przyjemnością, to jednak jest to inwestycja obarczona dużym ryzykiem, ogromnymi nakładami finansowymi i różnymi aspektami, których na starcie nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

Formalności, plany i przepisy

Każda budowa wymaga spełnienia wielu formalności. Jedną z nich jest odpowiednia ekipa budowlana z doświadczonym kierownikiem budowy, który będzie umiał bardzo dużo rzeczy podpowiedzieć. Dobrym pomysłem jest wynajem sprzętu budowlanego w wypożyczalni Boels, ponieważ ekipy mają różne wyposażenie, a nie warto przecież dokupować profesjonalnego i bardzo drogiego sprzętu.

Ciekawym rozwiązaniem wydaje się zatrudnienie samej ekipy i dostarczenie fachowcom sprzętu z wypożyczalni. To doskonały argument w negocjacjach cenowych. Profesjonalne firmy, które zajmują się wynajmem koparek, buldożerów, mixokretów czy podnośników nie tylko mają doskonały sprzęt, ale również dostosowują się do potrzeb klienta i umożliwiają wypożyczenie konkretnych urządzeń w danym dniu lub dniach. Z założenia, przy dużym zamówieniu możemy liczyć na indywidualnie przygotowaną ofertę oraz na przykład dowiezienie urządzeń na miejsce budowy.

Sprzęt w użyciu

Wynajmując maszyny na konkretny czas, widzimy, czy są one faktycznie używane. Na budowie nie ma przestojów i wszystkie prace postępują zgodnie z założonym harmonogramem. Pamiętajmy również, że firmy, które nie mają własnego sprzętu (a jest ich coraz więcej) są po prostu tańsze. Warto jednak przed rozpoczęciem robót sprawdzić stan sprzętu.

Rozplanowanie zadań na budowie to zadanie kierownika budowy i inspektora nadzoru, nam jako inwestorowi zależy oczywiście na tym, by dom stanął szybko i nie wiązało się to z dodatkowymi kosztami. Są oczywiście rzeczy, których nie przewidzimy i zjawiska, na które nie mamy wpływu, ale warto dokładnie zaplanować wszystkie prace i opracować różne scenariusze na wypadek innych okoliczności. Warto pamiętać, że niektóre z robót będą potrzebowały przerw technicznych, a inne konkretnej pogody. Jeśli podłoże dobrze nie zwiąże, nie będziemy mogli rozpocząć następnego etapu budowy. To elementy, które muszę razem współdziałać, by dom wyglądał pięknie i byśmy byli z niego zadowoleni. A samą robotę i sprzęt zostawmy w rękach fachowców.

Leave a Comment