Tuby tekturowe – w zastosowaniach domowych i nie tylko

Najprostsze pomysły i rozwiązania przeważnie okazują się być najlepszymi. Nie inaczej jest w przypadku tub kartonowych, które sprawdzają się w różnorodnych zastosowaniach domowych, choć równie mocno swoją pozycję trzymają w branży reklamowej. W jaki sposób można je wykorzystać w domu, a na jakich właściwościach korzystają przedsiębiorcy?

Domowe przechowywanie

Tekturowe tuby są wytrzymałe, pomimo… że tekturowe! Mamy bowiem do czynienia z materiałem wbrew pozorom wysokim jakościowo, który spiralnie zwijany w postaci tuby podczas produkcji, owocuje większą trwałością. Taka tuba chroni przed czynnikami zewnętrznymi, także atmosferycznymi, więc z powodzeniem można w niej transportować wszystko to, co nadaje się do zwinięcia w rulon i ponownego rozwinięcia w miejscu docelowym. To jednak nie wszystko!

Sztywna i wytrzymała tuba może służyć do przechowywania plakatów, grafik, obrazów, map czy szkiców w domu – w szafie czy na strychu. Czasami modyfikujemy domowe aranżacje. Zaplanowaliśmy zupełnie inne ozdoby na ścianach, ale nie chcemy pozbywać się ulubionych zdjęć czy plakatów, które dotąd cieszyły nasze oczy. Pakujemy je zatem w tubę i chowamy w szafie, pawlaczu, na strychu, nie martwiąc się o to, czy zawartość przetrwa długi czas. Chociażby tuby kartonowe ze sklepu opakowania24.eu dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu można je dostosować pod względem wielkości i średnicy do przechowywanej zawartości.

Ta sama tuba może znaleźć swoje miejsce w kuchni. Wiecznie odwijający się papier do pieczenia, folia spożywcza czy srebrna folia. Nie znajdujemy dla nich miejsca, a chowając po szufladach i szafkach, najczęściej wyciągamy uszkodzone. W takiej tubie można przechować wszystko to, co zostaje nawinięte na rolkę. I po kłopocie!

Tuba przydatna przedsiębiorcom

Tego typu produkty przydają się w branży reklamowej, bo można bezpiecznie wysłać do klienta gadżet czy podarunek na daną okazję, nawet ten najdelikatniejszy. W tubach poza wspomnianymi plakatami, zdjęciami czy mapami, zmieszczą się butelki z alkoholem, długie i wąskie wazony, szklane szpice, kalendarze ścienne.

Tuba posiada zatyczki z obydwu stron, stąd nie ma ryzyka, że zawartość wypadnie podczas transportu. Zewnętrzna warstwa chroni przed działaniem wilgoci, ale i innych czynników zewnętrznych. Ryzyko zabrudzenia, zakurzenia bądź dostania się innego rodzaju brudu, który mógłby wpłynąć na stan zawartości, zostaje zredukowane do minimum. Ponadto takie tuby tekturowe same w sobie nie są nazbyt ciężkie, dzięki czemu nawet własnoręczne przenoszenie nie stanowi przeszkody.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru

Każdorazowo na jakość wykonania. Najlepiej korzystać ze sprawdzonych ofert rzetelnych producentów i kupować w firmach, które zajmują się produkcją i/lub dystrybucją akcesoriów biurowych różnego rodzaju. Do tego dobrze dopasowane zatyczki chroniące przed wypadnięciem zawartości i oczywiście rozmiar, który powinien być zgodny z artykułem, jaki ma zmieścić się w tubie. Ot, cała filozofia!

Leave a Comment