Jakie usługi świadczy pogotowie zamkowe?

Problemy z drzwiami wejściowymi mogą przydarzyć się każdemu. Złamanie klucza, zatrzaśnięcie drzwi antywłamaniowych, zgubienie kluczy czy zacinanie się zamka są najpowszechniejszymi awariami, jakie są zgłaszane przez klientów indywidualnych w pogotowiu zamkowym.

Usuwanie złamanego klucza z zamka

Pogotowie zamkowe często przyjmuje zgłoszenia od klientów, którzy złamali klucz podczas otwierania drzwi. Jeżeli uszkodzony klucz znajduje się we wnętrzu wkładki, jego samodzielne usunięcie jest niemożliwe. Konieczne jest wtedy skorzystanie z pomocy ślusarza, który przy pomocy profesjonalnych narzędzi wyjmie z zamka złamany fragment metalu i oceni, co było przyczyną złamania klucza. Jeśli okaże się nią wada zamka, wkładka zostanie wymieniona.

Zatrzaśnięcie drzwi antywłamaniowych

Zatrzaśnięcie drzwi antywłamaniowych zdarza się nawet tym osobom, które przez lata korzystają z drzwi tego typu. Jeżeli klucze pozostały w mieszkaniu, a w środku nie ma innego domownika, otwarcie drzwi wejściowych okazuje się niemożliwe. W takiej sytuacji ślusarz może awaryjnie otworzyć zamek, w sposób, który nie uszkodzi mechanizmu antywłamaniowego.

Zgubienie kluczy

W przypadku zgubienia kluczy do mieszkania, fachowiec z pogotowia zamkowego może nie tylko otworzyć drzwi, ale i wymienić zamek. Jeśli klient obawia się, że zgubione klucze mogły trafić w niepowołane ręce, ślusarz od razu wymienia wkładkę w zamku na nową. Dzięki temu właściciel mieszkania ma pewność, że nawet gdy włamywacz będzie w posiadaniu kluczy, nie pomogą mu one w otwieraniu drzwi. W przypadku zgubienia kluczy do drzwi wejściowych ślusarz przyjeżdża do zgłaszającego problem o każdej porze dnia i nocy przez wszystkie dni w roku.

Zacinanie się zamka w drzwiach

Zamek w drzwiach po kilku latach użytkowania może zacząć się zacinać. Zacinanie się zamka utrudnia otwieranie i zamykanie drzwi, a także zwiększa ryzyko zgięcia lub złamania klucza. Jeżeli zamek źle działa, ślusarz może dokonać jego naprawy i konserwacji. Fachowiec stara się naprawić zamontowany mechanizm, aby obniżyć koszty wykonania usługi – wymiana zamka jest wykonywana wyłącznie, gdy nie ma możliwości jego naprawienia w inny sposób.

Skorzystaj z pomocy ślusarza

Ślusarze świadczą również wiele innych usług. Pogotowie zamkowe może pomóc w przekodowaniu zamka na jeden, określony rodzaj klucza, serwisowaniu drzwi Gerda, czy też w wymienianiu zamka uszkodzonego na skutek włamania. Co ważne, ślusarze naprawiają i wymieniają zamki nie tylko w drzwiach wejściowych, ale i w drzwiach samochodowych oraz w sejfach.

Leave a Comment