Winda dla niepełnosprawnych

Budownictwo przez ostatnich kilka lat zrobiło ogromny krok naprzód, wychodząc naprzeciw przede wszystkim tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Obecna, bardzo zaawansowana technologia budowlana, pozwala na wykorzystanie elektroniki, mechaniki oraz technologii budowlanych, do tego, aby umożliwić osobom niepełnosprawnym funkcjonowanie na tym samym poziomie co osobom w pełni sprawnym. Przykładem może być winda dla niepełnosprawnych.

Winda dla niepełnosprawnych

Pierwszym elementem, jaki pojawił się w budownictwie w celu ułatwienia dostępu do budynku ludziom była winda. Dawniej, nikt nie myślał o niej w kategorii osób niepełnosprawnych. Dziś natomiast, jest to pierwszy czynnik, o który opiera się projekt budynku. Windy były dopiero początkiem. Dzisiaj, dostępne w 90% budynków publicznych, w budynkach mieszkalnych oraz użytkowych, są nie tylko windy, ale również specjalne platformy czy też schodołazy. Dziś winda dla niepełnosprawnych jest rozwiązaniem wręcz standardowym, który ujmowany jest przez architektów, także ze względu na obowiązujące nas przepisy. Rozwiązania te, gwarantują przede wszystkim możliwość swobodnego poruszania się osób, które jeżdżą na wózkach, poruszają się o kulach lub posiadają pewien stopień niepełnosprawności ruchowej.

Nowoczesna technologia dla niepełnosprawnych

Technologia wykorzystywana w budownictwie pod postacią windy dla niepełnosprawnych, oparta jest o nowoczesną mechaniką, automatykę oraz elektronikę. Specjalna winda może działać zarówno wewnątrz budynku jak i poza budynkiem. Pozwala ona na swobodne poruszanie się osoby niepełnosprawnej nawet na duże wysokości. Wszystko odbywa się poprzez sterowanie, które niewiele różni się od typowego pulpitu maszyny. Jest ono jednak bardzo intuicyjne, co uniemożliwia niejako pomyłkę lub eliminuje niebezpieczną sytuację.

Nowoczesne technologie budowlane, są swoistym połączeniem zaawansowanej mechaniki, automatyki oraz budownictwa. Winda dla niepełnosprawnych jest tego doskonałym przykładem. Więcej informacji na temat tego typu urządzeń, można znaleźć tutaj: http://pokonaj-bariery.pl/winda-dla-niepelnosprawnych/

Leave a Comment