Zlewozmywaki granitowe

W przeciwieństwie do naturalnego granitu, granit kompozytowy nie jest porowaty. Oznacza to, że jest odporny na plamy, jest bezpieczny dla wszystkich produktów spożywczych i jest w pełni higieniczny. Zlewozmywaki granitowe są również dużo lżejsze niż typowe zlewy z porcelany żeliwnej. Ich kolejnym plusem niewątpliwie jest trwałość. Wysokiej jakości zlewozmywaki granitowe są formowane pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu są nieporowate, higieniczne i odporne na ciepło, plamy, zadrapania i wióry. Dodatkowo, w przeciwieństwie do naturalnego granitu, powierzchnia zlewozmywaków granitowych nie będzie wymagać uszczelniania.

Jak czyścić zlew z kamienia naturalnego?

Zlewy granitowe są niewiarygodnie łatwe do utrzymania w czystości i przez wiele lat użytkowania wyglądają jak nowe. Nie pozostawiają śladów wody, zadrapań ani plam, takich jak zlewy ze stali nierdzewnej. Odrobina mydła i gąbka to wszystko, czego potrzeba do szybkiego ich wyczyszczenia z codziennych zabrudzeń. Aby usunąć trudniejsze plamy z zlewu kompozytowego z granitu najlepiej skorzystać z kilku popularnych produktów gospodarstwa domowego. Można na przykład spryskać plamy mieszaniną białego octu i wody lub nałożyć pastę z sody oczyszczonej i odrobinę wody na trudniejsze plamy. Następnie opłukać zlew oraz wytrzeć go do sucha.

Zlewy granitowe są odporne na alkalia i kwasy, a także na zadrapania. Ponadto zlewy granitowe wyjątkowo dobrze znoszą kontakt z wysokimi temperaturami. Oznacza to, że można bez obaw odcedzić makaron wylewając do nich wrzącą wodę. Nie sprawdza się zatem teoria, na którą można natrafić w sieci mówiąca, że zlewozmywaki granitowe mają tendencję do pękania podczas tego procesu.

Chcąc wskazać najlepsze cechy granitowych zlewozmywaków należy wyodrębnić przede wszystkim:

  • zlewozmywaki granitowe są niezwykle łatwe do czyszczenia.
  • zlewozmywaki granitowe są lżejsze niż porcelana
  • zlewozmywaki granitowe są odporne na odpryski i zarysowania
  • zlewozmywaki granitowe znakomicie radzą sobie z wysokimi temperaturami.
  • zlewozmywaki granitowe występują w szerokiej gamie kolorów

Leave a Comment