Zlewozmywaki granitowe

Zlewozmywaki, wyprodukowane z granitu, tworzone są w oparciu o określone metody produkcji. Sam zlewozmywak granitowy, kiedy zostanie już wykonany po obróbce skrawaniem, musi zostać poddany żywicowaniu oraz nanoszona jest na jego powierzchnię dodatkowa powłoka antybakteryjna. Takie rozwiązanie, zapewnia łatwiejsze utrzymanie zlewozmywaka w czystości, a także sprawia, że zlewozmywak granitowy, jest odporny na zabrudzenia, które mogłyby mieć wpływ na jego strukturę. Żywica natomiast, tworzy bardzo łatwą do czyszczenia i błyszczącą lub matową powłokę o wysokich parametrach antybakteryjnych.

Wytrzymały i trwały

Granit jako materiał jest bardzo twardy, ale i kruchy. Tymczasem dodatkowa obróbka oraz nanoszenie żywicy, powodują, iż materiał ten staje się znacznie bardziej plastyczny i odporny na uderzenia. Innymi słowy – zwiększa się jego udarność. Wytrzymały i trwały granit jest idealnym materiałem do produkcji właśnie zlewozmywaków. Ponadto, dostępny jest w setkach kolorów, gramatur oraz odcieni, co powoduje, że dobór odpowiedniego zlewozmywaka do danego wystroju kuchni staje się stosunkowo prosty.

Zlewozmywaki granitowe, swoją trwałością mogą nawet przewyższyć te, które wykonane są ze stali. Wynika to z faktu, że odpowiednio zadbany, regularnie czyszczony zlewozmywak, posiada doskonałe właściwości związane z zachowaniem przez kamień barwy. Tymczasem stal, szybko ulega utlenianiu oraz korozji, nawet jeśli jest to stal nierdzewna.

Gustowny i szykowny – zlewozmywak granitowy

Każda kuchnia, czy to urządzona w stylu klasycznym czy nowoczesnym jest idealnym miejscem do tego, aby zainstalować w niej zlewozmywak granitowy. Granity dostępne są w setkach kolorów oraz odcieni od ciemnych, nawet czarnych poprzez błękity, kolory różowe, pomarańczowe, czerwone, aż po jasne kolory, a nawet białe. Taka paleta barw, z pewnością pozwoli na to, aby dobrać, dopasować i dostosować zlewozmywak do każdego typu kuchni, bez względu na to, jaki w danej kuchni panuje wystrój, jakiego koloru są ściany, a jakiego koloru są meble.

Leave a Comment