Błędy początkujących w lotach dronem

Osoby zainteresowane lataniem na dronach muszą liczyć się z koniecznością konserwacji swojego urządzenia. Uszkodzeniu często ulegają śmigła do dronów, które później należy wymienić na nowe. W innym wypadku dron nie będzie stabilny, co uniemożliwi bezpieczny lot, a także odbierze możliwość zrobienie dobrych jakościowo fotografii. Drony to wbrew pozorom delikatne urządzenia, których nie należy wystawiać na szkodliwe warunki atmosferyczne. Jeśli danego dnia jest duży wiatr, pada obfity deszcz lub istnieje ryzyko wystąpienia gradobicia, wówczas lepiej jest w ogóle nie zaczynać lotu dronem. Śmigła do dronów mogą zostać uszkodzone także w przypadku zderzenia z ptakami, do których niestety regularnie dochodzi. Oczywiście nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy do takiego zderzenia dojdzie, jednak bezpieczniej jest nie latać dronem w miejscach, gdzie żyje większa liczba ptaków. Czy na coś jeszcze trzeba uważać, jako osoba początkująca w lotach dronem?

Na co zwrócić uwagę, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z dronami

Wiele początkujących osób zapomina o tym, że bateria w dronie ma swoją ograniczoną pojemność. W efekcie drony mogą spadać, ponieważ bateria ulegnie wyczerpaniu, więc urządzenie nie będzie mieć energii potrzebnej do kontynuowania lotu lub nawet do wylądowania. Początkujące osoby często ignorują informacje o niskim stanie baterii, co zwykle kończy się poważnym uszkodzeniem sprzętu. Sprzedawca może nie uznać takiego wniosku o zwrot pieniędzy na bazie gwarancji, ponieważ do uszkodzenia doszło z powodu zaniedbania po stronie klienta.

Inny błąd często popełniany przez początkujące osoby, to puszczenie drona zbyt wysoko. Wiele z urządzeń ma ograniczenie, które sprawi, że nie wzleci ono wyżej, niż zaleca producent. Jednak ciągły lot na maksymalnej wysokości jest niebezpieczny i na dłuższą metę również może prowadzić do uszkodzenia urządzenia. Pamiętaj więc, aby latać na średniej wysokości, jaką może osiągnąć Twój dron, a na maksymalną wzbijać się tylko wtedy, kiedy jest to konieczne.

Osoby początkujące również wypuszczają drony w miejscach, gdzie zabudowa lub zadrzewienie jest zbyt gęste, aby swobodnie latać dronem. W efekcie urządzenia często się po prostu rozbijają (a po takiej stłuczce również możemy zapomnieć o gwarancji na nasze urządzenie). Dlatego, jeśli dopiero zaczynasz latać dronem, lepiej będzie jeśli wybierzesz się na otwarty teren. Pola i łąki będą odpowiednim miejscem dla Ciebie, aby poćwiczyć pilotowanie drona, tak abyś nabył w tym pewności i istotnie rozwinął swoje umiejętności. Dopiero później zacznij wybierać się w tereny, gdzie wokół jest więcej obiektów. Ważne jest, aby zachować cierpliwość i móc w pełni polegać na swoich umiejętnościach, wtedy ryzyko kraksy czy wypadku będzie o wiele mniejsze. Zwróć także uwagę na czyszczenie i konserwowanie swojego sprzętu, gdyż wydłuży to jego żywotność i pozwoli Ci dłużej z niego korzystać.