Jak relaksować się w łazience

Łazienka to czasem nasz ostatni i jedyny azyl. Genialny dzięki temu, że można się w niej zamknąć. Na jakiś czas pobyć ze sobą sam na sam, z dala od pozostałych domowników, którzy – choć wspaniali i kochani – potrafią nieźle dać się człowiekowi we znaki. Można na przykład stanąć pod prysznicem, zamknąć oczy i delektować się masażem wodnym. Albo, jeszcze lepiej, rozsiąść się wygodnie w wannie (z hydromasażem?) i oddać we władanie ciepłej wody wraz z pachnącą pianą. Można czytać ulubioną książkę albo czasopismo, na które jakoś od paru dni nie udało się znaleźć wolnej chwili. Zostawić za sobą cały ten zgiełk, przeczekać wiszącą w powietrzy małżeńską wymianę uprzejmości albo zapomnieć na parę chwil o niezmordowanych w krzyku i marudzeniu dzieciach.

Ale co to? Zza drzwi dobiegają dźwięki. Natarczywe, nachalne, niedające nawet na sekundę zapomnieć o pędzącym życiu, o tysiącu obowiązków, o kłopotach i stresach. A przecież człowiek chce tylko pobyć sam, odizolować się, odgrodzić na jakiś czas, zakosztować spokoju i wolnego przepływu myśli…

Jest na to sposób: muzyka. Jedni wolą klasyczną, inni rozrywkową. Kogoś uspokaja chillout, ktoś inny czerpie energię z metalu albo latynoskich rytmów – to bez znaczenia. Grunt to otoczyć się dźwiękami innymi niż ten gwar kilka metrów dalej. Tylko jak to zrobić, skoro w łazience mokro i wilgotno?

Wodoodporne drobiazgi

Na wszystko jest sposób. Choćby wodoodporny odtwarzacz MP3. Dziś na rynku są nawet takie, które nie wymagają trzymania czegokolwiek w ręku: mają postać słuchawek dousznych. Żadnych splątanych kabli, żadnego ryzyka uszkodzenia, a muzyka sączy się wprost do uszu. Są też modele tradycyjne, znakomicie radzące sobie z wilgotnością, wodoszczelne. Można je śmiało zabierać ze sobą do wanny.

A może wodoodporny smartfon? To też rozwiązanie, zwłaszcza w połączeniu z wodoodpornymi głośnikami Bluetooth. Kto się uprze, znajdzie nawet takie, które można wrzucić do wanny – nic im nie będzie. Bezprzewodowe i wodoodporne bywają też słuchawki: to rozwiązanie dla posiadaczy mieszkań w blokach, gdzie łazienkowe muzykowanie wywołałoby natychmiastową reakcję zirytowanych sąsiadów.

Są też głośniki łazienkowe

Można też nabyć wodoodporne głośniki łazienkowe, przeznaczone do montowania w podwieszanym suficie – na przykład te ze strony https://www.aquasound.pl/glosniki-lazienkowe/. Niektóre zapewniają nawet dźwięk stereofoniczny. Sterowanie urządzeniem łączącym w sobie radio i odtwarzacz plików muzycznych odbywa się za pomocą wodoodpornego pilota.

A wtedy niech ci na zewnątrz robią, co chcą. Tu, w łazience, gra muzyka. I tylko to się liczy…

Leave a Comment