Jak ozdobić kuchnię na Święta Bożego Narodzenia

Kuchnia to serce każdego domu. To właśnie tutaj wspólnie przygotowujemy, a następnie jemy posiłki wraz z rodziną. Kuchnia jest również pomieszczeniem, w którym najchętniej spędzamy czas podczas imprez w gronie znajomych. By pomieszczenie to było przytulne i cieszyło oko, zadbać należy o odpowiednie jego udekorowanie. Jak powinna wyglądać idealna bożonarodzeniowa kuchnia?

Dodatki do domu dopasowane powinny być do stylu, w jakim zostało urządzone dane pomieszczenie. W projektach kuchni klasycznych najlepiej prezentować będą się tradycyjne ozdoby, takie jak bombki choinkowe, serwetki z motywem choinki czy zawieszane na karniszu choinki. Całość utrzymana powinna być w czerwono — zielono — białej kolorystyce. Jeżeli natomiast kuchnia na wymiar utrzymana jest w stylu nowoczesnym, warto postawić tam na ozdoby o prostej, minimalistycznej formie. Dobrym pomysłem będą na przykład świece z drewnianym knotem rozstawione na parapecie lub ustawione w srebrnych lampionach, figurki reniferów czy bałwanków o prostej, geometrycznej formie lub wieńce z szyszek pokryte farbą w kolorze białym. W kuchniach skandynawskich oraz utrzymanych w stylu ekologicznym zastosowanie znajdą natomiast dekoracje z drewna, wikliny oraz sznurków.

Jak ozdobić kuchenne okno w okresie bożonarodzeniowym? Przykleić można na nie koronkowe lub ażurowe naklejki lub ich tradycyjną wersję – z motywem śnieżynek czy Mikołajów. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by szyby pokryć tak zwanym sztucznym śniegiem w spray’u.

Przytulnego charakteru świątecznej kuchni nada odpowiednie oświetlenie. Do wyboru mamy tutaj między innymi lampy orientalne czy lampki choinkowe, którymi można opleść ramę okna lub umieścić je w dużym słoiku.

Popularną ozdobą bożonarodzeniową jest wieniec. Do jego wykonania wykorzystać można między innymi gałązki świerku, jemiołę, owoce dzikiej róży, świece, szyszki oraz bombki choinkowe. Taki wieniec umieścić można na kuchennym stole lub zawiesić na drzwiach wejściowych.

Leave a Comment