Jak z zyskiem sprzedać stare mieszkanie?

Czasem zdarza się tak, że chce się sprzedać stare mieszkanie i wymienić na nowe. Sprzedaż taka jednak nie jest prosta, bo nikt nie chce kupować mieszkania w kiepskim stanie. Są jednak sposoby na uatrakcyjnienie mieszkania. Wystarczy przed sprzedażą ponieść koszty związane z drobnymi remontami, aby ostatecznie mieszkanie sprzedać znacznie drożej.

Pomalowanie ścian

Nikt z pewnością nie kupi mieszkania, w którym ściany są podrapane i farba odchodzi. Koszty malowania nie są duże, a ostatecznie można podnieść w ten sposób standard mieszkania, a tym samym wpłynąć na wzrost jego wartości. Warto dopasować kolory tak, aby były neutralne. Powinny one podobać się każdemu. Lepiej więc zainwestować w kolory jaśniejsze. Powinno raczej się unikać ciemnych kolorów, które podobają się nielicznym osobom.

Dywany na podłogach

Jeżeli podłoga nie jest w najlepszym stanie, to warto dokupić dywany do pokojów, aby ostatecznie nie było widać takich wad. W dzisiejszych czasach koszt dywanów nie jest duży, a o wiele przychylniej patrzy się na mieszkania z dywanami, niż z gołymi podłogami, tym bardziej jeśli są one stare i nie wyglądają atrakcyjnie.

Dodatki

Osoby oglądające dane mieszkanie powinny poczuć się w nim, jak w domu. Warto więc dokupić ozdobne firanki, jakieś pozytywki, postawić kwiaty w wazonie. Wtedy mieszkanie będzie sprawiało wrażenie przytulnego. Ponadto przed przyjściem osób oglądających mieszkanie, warto rozprzestrzenić, jakiś ładny owocowy zapach, który dodatkowo umili pobyt w mieszkaniu.

Podsumowując można powiedzieć, że stare mieszkanie również da się sprzedać z zyskiem. Wystarczy ponieść koszty na drobne remonty i urządzić wnętrza mieszkań tanimi ozdobami, aby ostatecznie wyglądało ono atrakcyjniej, a jego cena wzrosła. Potencjalny kupiec patrzy przede wszystkim na mieszkanie pod względem wizualnym. Jeżeli widzi, że mieszkanie jest zadbane, wygląda dobrze, to będzie w stanie dać za nie wyższą cenę. Mało kto tak naprawdę patrzy na wady techniczne, dlatego też tak ważne jest ich sprytne ukrywanie.

Leave a Comment