Na jakie ozdoby marynistyczne postawić – czy pasują wszędzie?

Dla kolekcjonerów marynistycznych inspiracji stworzenie wnętrza o takim charakterze nie będzie kłopotliwe. Jeśli jednak nie posiadasz zbyt dużej kolekcji takich przedmiotów, wiedz o tym, że nawet kilka rzeczy o marynistycznym charakterze może zmienić Twój pokój. Aranżacje morskie? Sięgnij po niezwykle inspirujące porady i sprawdź jakie ozdoby marynistyczne są na topie oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę dekorując pokój takimi ozdobami!

Postaw na wysoką jakość i kup najlepsze dodatki marynistyczne!

Oprócz tego, że ozdoby tego typu muszą być dobrej jakości, warto również zwrócić uwagę na to, aby nie przesadzić z dekoracjami. Jeżeli w każdym wolnym miejscu poupychasz bibeloty, wówczas niestety, ale Twoje wnętrze będzie wyglądało na zabałaganione, pełne chaosu i tandetne. Poza tym będziesz miał oczywiście strasznie dużo sprzątania i wkrótce zniechęcisz się do tego uroczego stylu! Jeżeli zastanawiasz się, na jakie dodatki marynistyczne powinieneś postawić wiedz, że prym wiodą tutaj:
– tekstylia dekoracyjne, na przykład poduszki z kotwicą w czerwonej, białej lub granatowej barwie a także narzuty na łóżko i bieżniki na stół
– dekoracyjne koła sterowe
– lampy marynistyczne o podstawie kotwicy, muszli lub tym podobnych elementach
– lustra o okrągłym kształcie lub zawieszane na grubym sznurku
– efektowne modele żaglowców, które postawisz w widocznym miejscu i odpowiednio wyeksponujesz
– możesz kupić naklejki morskie na ścianę lub zdecydować się na ciekawy obraz marynistyczny
– statki w butelkach
– sieci rybackie i dekoracje z liny
– własnoręcznie zrobione dekoracje ze słoika, sznurka, muszelek, kamieni a także piasku i szkła
– oryginalne tablice z węzłami żeglarskimi
– lupy powiększające i globusy na trójnogu
– zastawa stołowa na co dzień i od święta

Do jakich pomieszczeń ozdoby marynistyczne?

Ozdoby tego typu mogą być umieszczone wszędzie i pasują zarówno do salonu, łazienki jak i pokoju dziecięcego. Estetyczne poduszki i żeglarskie kompasy, czy globusy na trójnogu mogą być też świetnym pomysłem na prezent. Zawsze, kiedy nie wiesz co podarować znajomym, postaw na modne i stylowe ozdoby o charakterze morskim. Nawet, gdy Twoi znajomi lub bliscy nie mają mieszkań, czy domów urządzonych w tym stylu, drobiazg marynistyczny pasuje też wnętrz:
-minimalistycznych
-boho
-skandynawskich
-klasycznych
-angielskich
-New Hampton
i wielu innych. Być może taki podarunek sprawi, że Twoi znajomi będą chcieli w całości urządzić dom w takiej aranżacji!