Niezbędnik w każdym domu

Nie trzeba mieć warsztatu i być miłośnikiem napraw, remontów czy też rękodzieła, by posiadać cały szereg niezbędnych narzędzi i urządzeń. Sprawdzają się one przy budowie lub remoncie domu, a także wtedy, kiedy trzeba coś naprawić lub zamontować. Co istotne, technologia też nam sprzyja i wiele czynności szczególnie tych precyzyjnych i wymagających siły można wykonać zdecydowanie szybciej i łatwiej. Dlatego niezbędna w każdym domu jest wiertarka akumulatorowa.

  1. Jak działa wkrętarka akumulatorowa?
  2. Jakie parametry są najważniejsze?
  3. Jaka obudowa?

Jak działa wkrętarka akumulatorowa?

Poręczne i funkcjonalne narzędzie jest niezbędne w warsztacie majsterkowicza, a także w każdym domu. Niewątpliwie ułatwia nawet tak prozaiczne czynności jak skręcanie mebli. Na rynku znaleźć można bardzo wiele modeli i warto zobaczyć, czym one się różnią, i który faktycznie będzie odpowiadał na nasze potrzeby. W wielu wariantach urządzenia łączą kilka różnych funkcji i różnią się jakością, ceną oraz przeznaczeniem. Sama wkrętarka taka jak na przykład marki Bass Polska jest doskonałym narzędziem, które będzie sprawdzać się tam, gdzie nie ma gniazdka elektrycznego lub też z wygody nie chcemy podłączać się do sieci, a tym samym mocować się z kablem. Dlatego właśnie to urządzenie będzie doskonałe do pracy w nietypowych miejscach, a także w różnych pozycjach, choć skręcanie mebli w salonie też będzie łatwiejsze z wykorzystaniem małej poręcznej wkrętarki. Przede wszystkim w szeregu różnych funkcji możemy znaleźć również wiercenie – w wariantach z udarem także w betonie.

Jakie parametry są najważniejsze?

Najważniejszym parametrem, na jakie trzeba zwrócić uwagę, wybierając wkrętarkę, jest jej moc. To ona będzie wpływać na długość pracy bez przegrzania, ale również na to, w jakich materiałach można wiercić. Istotne jest określone napięcie, które wynika bezpośrednio ze sposobu wykorzystania sprzętu i istotnie wpływa na moc urządzenia. Na przykład wkrętarki o napięciu 3.6 do 4.8 V będą doskonale do skręcania mebli oraz sprzętu AGD. Modele od 6.5 do 10 V są idealne przy mało wymagających pracach remontowych, a także przy majsterkowaniu. Do intensywniejszych prac będziemy jednak potrzebować urządzeń o napięciu 9.6 do 14 V. Są dedykowane do prac w różnych materiałach i bardzo często wyposażone są w biegi, które umożliwiają dostosowanie mocy do specyfiki pracy. Profesjonaliści korzystają natomiast z urządzeń o napięciu 18V i większym.

Jaka obudowa?

Ważna jest również estetyka oraz to, jak wiertarka będzie leżeć w dłoni. Tym samym, jak będzie sprawdzać się w praktyce. Najczęściej w sklepach spotyka się narzędzia w kształcie litery T lub P. Sama wkrętarka musi być komfortowa dla użytkownika także pod kątem ergonomii i samych przycisków.

Leave a Comment