Jak rozpoznać, że do czynienia mamy z wysokiej jakości odzieżą medyczną?

Czym powinna charakteryzować się dobra odzież medyczna? Poza odpowiednim dopasowaniem do wykonywanego zawodu oraz sylwetki, cechować musi ją również wysoka jakość. Jedynie wówczas można mieć pewność, że posłuży ona przez długi czas, w należyty sposób się prezentując.

Jeżeli chodzi o materiał wykonania, godna polecenia jest w szczególności bawełniana odzież medyczna. Tkanina ta jest przewiewna, przyjemna w dotyku i wytrzymała. Jako że łatwo ulega ona zagnieceniom, do produkcji odzieży medycznej najczęściej wykorzystywana jest bawełna z domieszką włókien sztucznych, takich jak chociażby poliester. Jego dodatek sprawia również, że ubrania są mniej podatna na mechacenie.

Odzież medyczna wykonana powinna być z elastycznych materiałów. Związane jest to z tym, że zawody, takie jak pielęgniarka wiążą się z wykonywaniem dużej ilości ruchów i częstą zmianą pozycji. Ubrania z domieszką elastanu gwarantują pełen komfort podczas wykonywania obowiązków zawodowych.

Idealna odzież medyczna to taka, która jest odporna na działanie wysokich temperatur. Piorąc ją w temperaturze 60 stopni Celsjusza, z łatwością można pozbyć się bakterii, wirusów oraz grzybów, z którymi do czynienia mamy w placówkach medycznych.

Przeglądając strony internetowe i wybierając odzież medyczną, szczególną uwagę należy zwrócić na ściegi. Nigdy nie powinny być one krzywe i pofalowane. Im są one gęstsze, tym większe prawdopodobieństwo, że ubrania po pewnym czasie nie zaczną się pruć. Niemniej istotne jest to, czy wszystkie brzegi są równo zakończone, a materiał odpowiednio położony.

Kolejnym ważnym elementem odzieży medycznej są guziki. Warto, by wykonane były one z poliestru. Jest to bowiem materiał odporny na działanie zarówno wysokich temperatur, jak i chemikaliów. Kupując tego typu ubrania, warto się także przyjrzeć wykończeniu dziurek na guzki. Powinny one być równomiernie obszyte i mieć regularny kształt.