Wyjątkowe oświetlenie do salonu

Reprezentacyjna cześć domu wymaga podczas aranżacji wnętrz nieco innego potraktowania niż pomieszczenie, które stanowi sferę prywatną domowników. Miejsce, w którym będą przyjmowani goście, można urządzić z nieco większą nonszalancją i pokusić się o wyjątkową formę. Doskonałych pomysłów dostarczają oprawy oświetleniowe o efektownym designie. Wiele z nich bardziej nawet niż lampy może przypominać dzieła sztuki nowoczesnej.

Wyjątkowe oświetlenie do domu to nie tylko takie, które dobrze spełnia swoją funkcję i doskonale współgra z obranym stylem architektonicznym oraz resztą wystroju. To również takie, które przyciąga wzrok użytkowników i na tle całego wnętrza wyraźnie zaznacza swoją obecność. Jest niezwykłe, zaskakujące, oryginalne. Zachwyca formą albo rozmiarem.

Geometryczne kształty

Wiele lamp, które wpisują się w stylistykę nowoczesnego wnętrza, może zaskakiwać nieprawdopodobną prostotą formy. Często są to oprawy oświetleniowe zbudowane na planie okręgu, kwadratu, prostokąta albo innej geometrycznej figury lub bryły. Niekiedy kilka podobnych kształtów nawzajem się przenika, innym razem jest to pojedyncza figura, która zwraca uwagę swoimi gabarytami.

Rolą takiej lampy jest nie tylko oświetlenie konkretnego wnętrza, ale także ozdobienie go i nadanie charakteru. Efektowna dekoracja, która jednocześnie spełnia funkcje praktyczne, doskonale sprawdzi się w aranżacjach w stylu nowoczesnym i futurystycznym. Ponieważ takie oświetlenie cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów, z chęcią jest też wprowadzane do pomieszczeń utrzymanych w innych stylach. A jak wygląda? – O tym najlepiej przekonać się, odwiedzając stronę https://Lampy.it. Znajdziemy tam szeroki wybór takich opraw, a wśród nich cieszącą  się dużą popularnością lampę Brighton3, Madrid, czy Olimp.

Zwierzęce inspiracje

Zachwycające mogą być też lampy, które formą przypominają różne, zwierzęce kształty. W ten sposób można wprowadzić do salonu trochę egzotyki. Bo oto w formie oświetlenia pojawi się lampa, która przypomina pająka (oprawa Spider). Jednocześnie jednak będzie w pełni funkcjonalna, a do tego będzie doskonale wyglądać w różnych aranżacjach. Uwagę zwraca też charakterystyczna lampa Octopus, która do złudzenia przypomina ramiona ośmiornicy. Takich lamp jest jednak znacznie więcej. Niektóre do złudzenia przypominają określone zwierzę, inne zaledwie nawiązują do niego formą. Są i takie lampy, które niczym niezwykła rzeźba, zawierają wiele niedużych figurek zwierzęcych postaci. W tym przypadku chodzi o lampę Birds.

Lampy o niezwykłych formach

To jednak nie wyczerpuje tematu oryginalnego i niepowtarzalnego oświetlenia. Oto bowiem ogromnym zainteresowaniem cieszy się szereg innych opraw wpisujących się w charakterystykę lamp nowoczesnych. Znajdziemy wśród nich oprawy o regularnych kształtach albo asymetryczne, a przez to nieprzewidywalne w formie, jak na przykład lampa wisząca Noble. Inspirowane są ciałami niebieskimi, przedmiotami, z którymi mamy styczność na co dzień, czy zjawiskami atmosferycznymi, jak lampa Rain. Ich szeroki wybór pozwala sprostać różnym oczekiwaniom i odpowiada na potrzeby szerokiego grona odbiorców.