umywalka miedziana w sklepie miedziany dom umywalka miedziana w sklepie miedziany dom

Łazienka z miedzianym akcentem w postaci wanny czy umywalki

Odpowiednie dodatki zastosowane jako wyposażenie domu pozwalają zachować odpowiedni jego wygląd jak również dodać wnętrzom ciekawego charakteru. Chodzi tutaj nie tylko o ich wygląd, ale również o materiał, z którego są wykonywane. Jednym z materiałów, który cieszy się dużą popularnością, jak chodzi o wykonywanie z niego dodatków i elementów wyposażenia domu jest obecnie miedź. Z pewnością plusem tego właśnie materiału jest fakt, że pasuje do każdego wnętrza i do każdego stylu aranżacji. Poza niewielkimi elementami dekoracyjnymi, jak lampy czy ramki, bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się równie większe elementy wyposażenia, wykonane z miedzi, takie jak na przykład wanny czy umywalki.

Miedź w łazience to dobry pomysł

Miedziane elementy w łazience wyglądają niezwykle interesująco. Wanny miedziane znane były jak bardzo dawno w wielu krajach, w Polsce jednak ich popularność była nieco mniejsza, być może ze względu na ograniczony dostęp do tego surowca. Jednak szybki postęp wielu dziedzin gospodarki sprawia, że obecnie zakup zarówno surowca jak też wykonanych z niego wyrobów nie jest zbyt dużym problemem. Decydując się na zastosowanie wanny wykonanej z miedzi, dobrze jest rozpatrzyć zastosowanie innych elementów, również wykonanych z tego materiału. Wówczas całość będzie się ciekawie prezentować i zapewni pożądane efekty wizualne.

Umywalka z miedzi – jaki model

Umywalki miedziane podobnie jak wanny wykonane z tego materiału to bardzo wiele różnorodnych modeli. Większość osób wybiera wolnostojące wanny i umywalki nablatowe, aby pokazać piękno tego materiału. Można również rozważyć jednoczesny wybór miedzianych kranów czy innych elementów armatury, przede wszystkim ze względu na ich wygląd i dopasowanie do siebie całości. Oczywiście istotny jest również odpowiedni wybór innych elementów wyposażenia łazienki, jak na przykład blaty czy szafki. Miedź bardzo ciekawie prezentuje się w otoczeniu marmurowych blatów, ale równie pięknie będzie wyglądać w połączeniu z blatami czy meblami wykonanymi z drewna wysokiej jakości.

Aby wykonane z miedzi elementy wyposażenia wnętrza przez długi czas odpowiednio się prezentowały, ważne jest dbanie o ich odpowiedni wygląd. Miedź jest materiałem, którego nie można czyścić z pomocą bardzo agresywnych sposobów, jak na przykład mocno działające środki chemiczne czy ostre ściereczki czy zmywaki. Najlepiej do pielęgnacji miedzi wykorzystać miękką szmatkę i delikatny detergent. To powinno w zupełności wystarczyć do utrzymania miedzianych sprzętów w odpowiednim stanie.