Usługi pogrzebowe dla każdego na terenie Krakowa i okolic

Rynek oferuje wiele firm, które wprowadzają swoje usługi lub dobra na terenie miasta Krakowa. Jak i również znaleźc tu można ofertę ze strony zakładu pogrzebowego (polecamy EPITAFIUM KRAKÓW), który serwuje wszystko, co związane z ceremonią pogrzebową. „Jeśli nie potrafisz latać, biegnij. Jeśli nie potrafisz biegać, chodź. Jeśli nie potrafisz chodzić, czołgaj się. Cokolwiek jednak robisz, poruszaj się do przodu.” –

 Zakład pogrzebowy, który dba o ceremonię pogrzebową i wszystko, co z nią związane

Polska to bardzo liczny kraj, gdzie nie można go porównywać do Czech, czy też Słowacji. I tu również zauważyć można przeciwności prawne, które wynikają z opłat za pochówek zmarłego. Gdyż w ojczystym kraju zasiłek pogrzebowy wynosi ok. 4000 zł, a w krajach zagranicznych takich zasiłków w ogóle nie ma. Obywatel za granicą jest zdany sam na siebie i musi ponieść koszty z własnego budżetu domowego. Dlatego też kraje Unii Europejskiej bardzo różnią się od siebie prawami i dodatkami socjalnymi.

Polski zakład pogrzebowy wykonuje w zakresie zasiłku pogrzebowego, takie formalności, jak na przykład dokumentacja, przygotowanie pogrzebu, organizacja związana z pogrzebem, transport osoby zmarłej, ceremonia pochówku, przygotowanie zmarłego do uroczystości pogrzebowych, tradycyjny pochówek, albo też pochówek z kremacją. Jednak zasiłek pogrzebowy nie pokrywa kosztu wykonania nagrobku. I tu już nagrobki są stawiane za środki finansowe rodziny zmarłego.

Do klienta należy wybór takich elementów pogrzebu, jak wybranie wzoru trumny, wybranie wzoru urny, wybranie wzoru klepsydry.

Dodatkami związanymi z ceremonią pogrzebową są wiązanki, nagłośnienie ceremonii, dewocjonalia, księgi kondolencyjne, transport żałobników, wieńce, rozliczenie w ramach zasiłku pogrzebowego, obrazki pamiątkowe, nekrologi wykonywane na zamówienie.

Pogrzeb i jego ceremonia

Wiadomość o tragicznej lub naturalnej śmierci osoby, która dobrze znaliśmy lub kogoś bliskiego z rodziny jest bardzo trudna do przyjęcia. Z bólem przechodzimy ten trudny okres, okres żałoby, dlatego też w tym trudnym czasie można skorzystać z usług pogrzebowych, które wesprą nas podczas załatwiania trudnych, w tej szczególnej sytuacji, spraw.

Przed przystąpieniem do pogrzebu zazwyczaj osoby starsze przychodzą do kaplicy, by się pomodlić za zmarłą osobę. Sam pogrzeb jest podzielony na dwie części, pierwsza część odbywa się w kościele, gdzie to ksiądz odprawia mszą za dusze zmarłego. A druga część to przejście na cmentarz w gronie rodziny i przyjaciół. Tam też odbywa się dalsza część, gdzie to ksiądz poświęca trumnę, a zgromadzeni powtarzają lub też śpiewają, by dusza zmarłego poszła do nieba i zaznała spokój. Osoba zmarła jest pochowana w trumnie lub też w urnie, w zależności od jej woli, lub też od woli rodziny.